×

Primožič ponovno do tretjega mesta v etapi na dirki po Karpatih

Jaka Primožič

Na Poljskem je v zadnji etapi dirke po Karpatih, Carpathian Couriers Race, Jaka Primožič drugič  osvojil tretje mesto. Zmagal je domačin Stanislaw Aniolkowski (CCC Development Team).

Do cilja je v zadnji etapi, dolgi 150 kilometrov, prišel še en član KK Kranj Nik Čemažar, ki je za zmagovalcem zaostal za 59 sekund.

Primožič je bil del ubežne peterice, ki je imela 25 kilometrov pred ciljem 40 sekund prednosti pred glavnino, do cilja pa so prednost povečali na minuto. V šprintu najhitrejših je osvojil tretje mesto, kar je po drugi etapi drugo tretje mesto na dirki.

Zmagovalec dirke je postal Nizozemec Marijn van den Berg (Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b), ki je v drugi etapi prevzel vodstvo v skupnem seštevku.

Primožič se je z odlično vožnjo v zadnji etapi povzpel na peto mesto skupno, Čemažar pa je bil 27.

Objavljeno: 05.05.2019