×

Bilbao do zmage, Roglič ostal brez pomočnika

Bilbao do zmage, 7 etapa

V tokratni sedmi etapi Primož Roglič ni vozil v rožnatem. Solo zmago je osvojil Španec Pello Bilbao (Astana Pro Team).

Drugo mesto je osvojil Francoz Tony Gallopin (AG2R La Mondiale), tretje pa Italijan Davide Formolo (BORA – hansgrohe), ki sta za zmagovalcem zaostala za 5 sekund. Manjša skupina ubežnikov si je priborila nekaj prednosti, iz skupine pa se je 1,5 kilometra pred manjšim ciljnim vzponom izstrelil Bilbao in bil za zasledovalce premočan.

Primož Roglič (Jumbo Visma) je v cilj prišel skupaj s drugimi favoriti na 20. mestu. Jan Polanc (UAE Team Emirates) je bil 54.

Kolesarji so se morali spopasti s 185 kilometrov dolgo traso od Vasta do L'Aquile. Etapa je bila precej razgibana, premagati pa so morali le en vzpon druge kategorije, ki jih je čakal približno 50 kilometrov pred zaključkom etape.

Že kmalu po začetku etape je dirko končal Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), saj so bile bolečine v levem kolenu, ki ga pestijo že nekaj dni, prehude. Prav tako se je poslovil Rogličev ekipni kolega Laurens DePlus, ki je zamudil hiter štart, ni uspel ujeti glavnine in po dobrih 80-ih kilometrih odstopil. Razlog je v bolezni, ki ga pesti že nekaj dni in ni imel moči za nadaljevanje. To je po poškodbi Robert Gesinka, ki je na na dirki Liege-Bastogne-Liege padel in si zlomil ključnico in medenico, huda izguba za ekipo, saj bi bil DePlus v veliko pomoč Rogliču v ključnih gorskih etapah.

Valerio Conti je obdržal vodstvo v skupnem seštevku.

Objavljeno: 17.05.2019