X
Skupaj 0.00 (€)

Skok s pokalom, Grošelj in Korošec v prvi deseterici

Skok

Na Madžarskem so se kolesarji pomerili na enodnevni dirki 1,2 kategorije V4 Special Series Debrecen – Ibrany, kjer sta Matic Grošelj in Rok Korošec (oba Ljubljana Gusto Santic) končala v prvi deseterici, Anže Skok pa je postal zmagovalec letečih ciljev.

Po sobotnem uspehu na dirki V4 Special Series Vasarosnameny – Nyiregyhaza, ko je Korošec dirko zaključil na tretjem mestu, je nedeljsko dirko ponovno dobro odpeljal in jo končal na 9. mestu.

Zmagal je Madžar János Pelikán (Pannon Cycling Team), ki ga je v sobotni dirki v zadnjem kilometru prehitel Avstrijec Daniel Auer (Maloja-Pushbikers) in mu odvzel tako želeno zmago na domačih tleh. Tokrat je v cilj prišel 3:12 minute pred drugouvrščenim Italijanom Stefanom Gandinom, ki je bil najmočnejši v šprintu peterice, med katerimi je bil tudi Matic Grošelj. Tretje mesto je osvojil Čeh Tomas Barta, četrti je bil Nemec Laurin Winter (Team Differdange – GeBa), peti pa je ciljno črto prevozil Grošelj.

Najhitrejši na letečih ciljih je bil Anže Skok, ki si je prislužil lep pokal.

Objavljeno: 21.07.2019