×

Ewan do druge zmage, Fuglsang po padcu v bolnišnico

Caleb Ewan

Po dnevu počitka so se kolesarji na dirki po Franciji pomerili v 16 etapi, ki je bila šprinterska. Drugo zmago je osvojil Avstralec Caleb Ewan (Lotto-Soundal), Francoz Julian Alaphilippe je obdržal rumeno majico.

Etapa s štartom in ciljem v starodavnem mestu Nimes je bila dolga 177 kilometrov. Etapa ni obetala presenečenj in sprememb na vrhu v skupnem seštevku, je pa iz dirke izločila najvišje uvrščenega člana ekipe Astana, Danca Jakoba Fuglsanga, ki je 25 kilometrov pred ciljem etape na zoženi cesti padel in odšel na pregled v bolnišnico. Predvidoma je utrpel zlom ključnice. Fuglsang je bil pred 16. etapo na skupno 9. mestu.

Na enem izmed ovinkov 49 kilometrov po začetku dirke je na ovinku padel tudi Geraint Thomas, ki pa se je hitro vrnil v glavnino.

Dolgo časa je bilo v begu pet kolesarjev, Paul Orselin, Lukasz Wisniowski, Alexis Gougeard, Stephane Rossetto in Lars Ytting Bak. Petnajst kilometrov pred ciljem so imeli 38 sekund prednosti pred glavnino, v kateri sta bili rumena in zelena majica. Glavnina je po pričakovanju začela dvigovati tempo in dobrih pet kilometrov pred ciljem so imeli ubežniki le še 10 sekund prednosti. Dirka se je preselila v center mesta, kljub želji po zmagi pa so bili ubežniki ujeti dva kilometra pred ciljem.

V boju za zmago je bil najhitrejši Caleb Ewan, ki sta ga v cilju pričakali žena in hči. Drugo mesto je osvojil Italijan Elia Viviani (Deceuninck - Quick Step), tretje mesto pa Nizozemec Dylan Groenewegen (Team Jumbo-Visma). Na četrtem mestu je v cilj pripeljal nosilec zelene majice Slovak Peter Sagan (BORA - hansgrohe).

Na 57. mestu je etapo končal Matej Mohorič, na 113. pa Jan Tratnik.

Z vročino so se spopadli tudi z ohlajevanjem bidonov.

V 17. etapi, ki bo precej bolj razgibana kot današnja, je beg napovedal tudi Matej Mohorič.

Objavljeno: 23.07.2019