×

Mezgec ponovno z neverjetnim šprintom do zmage

Luka Mezgec

Ponovno je odlično pripravljenost pred evropskim prvenstvom pokazal Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), ki je bil najhitrejši v šprintu 5. etape dirke po Poljski. Tako se je prebil na drugo mesto v skupnem seštevku, vodilni ostaja Nemec Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe).

Etapa od Wieliczke do Bielsko Biale je bila dolga 154 km. Šest kilometrov pred ciljno črto je bila ujeta skupina treh ubežnikov, med katerimi je beg na spustu začel Matej Mohorič. Glavnino je vodila ekipa vodilnega v skupnem seštevku, ko pa so bili kolesarji skupaj, se je začel boj za pozicije. Nekaj več kot kilometer pred ciljem je napadel Kolumbijec Miguel Angel Lopez (Astana), a se mu napad ni izšel.

Dobrih 100 metrov pred ciljem si je Luka Mezgec s silovitim šprintom ponovno eksplozivno privozil zmago. Za vodilnim v skupnem seštevku tako zaostaja za 4 sekunde, tretje mesto pa zaseda Britanec Ben Swift (Ineos), ki je v etapi prav tako prišel do tretjega mesta. Drugi je bil Španec Eduard Prades Reverter (Movistar).

Na 21. mesto se je uvrstil Matej Mohorič (Bahrain Merida), ki skupno zaseda peto mesto in za vodilnim Nemcem zaostaja za 20 sekund, Jan Tratnik (Bahrain Merida) je bil 93., Simon Špilak (Katjusha Alpecin) je bil 95., Luka Pibernik je v cilj prišel na 121. mestu in Domen Novak (oba Bahrain Merida) mesto za njim.

Dirko pa nadaljujejo tudi kolesarji ekipe Lotto Soudal, ki so se na četrti etapi skupaj z vso kolesarsko karavano poslovili od nesrečno preminulega Belgijca Bjorga Lambrechta. Odločili so se, da bodo dirkali za Bjorga.

Objavljeno: 07.08.2019