×

Roglič v boju favoritov le za svetovnim prvakom, odličen tudi Pogačar

Rogla

V sedmi etapi dirke po Španiji je zmago osvojil Alejando Valverde (Movistar Team). Dylan Teuns (Bahrain Merida) je bil brez moči v boju v šesti etapi za majico vodilnega, ki jo je ponovno oblekel  Miguel Ángel López (Astana Pro Team). Primož Roglič (Jumbo Visma) je v boju s svetovnim prvakom v zadnjih metrih nekoliko popustil in v cilj prišel drugi, Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) pa sedmi.

»Zadnji klanec je bil kratek, a sladek. Vesel sem razpleta in drugega mesta,« je v cilju za Eurosport povedal Roglič.

Etapa je bila dolga 183 kilometrov, kolesarji pa so morali premagati kar pet kategoriziranih vzponov in prevoziti 3.000 višinskih metrov. Prvih 90 kilometrov etape je bilo ravninskih, potem pa so sledili vzponi. Padec je Tejayu Van Garderenu (EF Education First) pustil posledice, zato se je poslovil z dirke.

Na začetku dirke je bilo kar nekaj poskusov pobegov, a se je prvi uspešen pobeg osmih kolesarjev zgodil šele po prvi tretjini etape.

Eden najbolj borbenih kolesarjev je bil nedvomno Sergio Henao (UAE Team Emirates), ki  je prvi osvojil štiri gorske cilje. Prvi cilj tretje kategorije je bil na Puerto de Marianet, dolgem 3,7 kilometrov s 5,5% naklona. Drugi Puerto de Eslida je dolg šest kilometrov s povprečnim naklonom 4,5%, tretji, Puerto de Alcudia de Veo pa je dolg 4,2 kilometrov s povprečnim naklonom 4,4%. Četrti gorski cilj Puerto del Salto del Caballo je bil dolg kar 10,4 kilometrov s povprečnim naklonom 4,6 %, maksimalni naklon pa je bil 11%.

Na koncu etape pa je kolesarje čakal še vzpon na Mas de la Costa, pri čemer je bil najbolj strm del naklona 22,5%. Dolg je bil 4,1 kilometrov s povprečnim naklonom 12,3%. Na zadnjem vzponu so ostali le najmočnejši kolesarji, tudi Primož Roglič in Tadej Pogačar, glavnina je zaostajala za slabo minuto.

V zadnjem kilometru so v ospredju ostali favoriti Quintana, Lopez, Valverde in Roglič. Quintana je z napadi poskušal upehati tekmece, vendar je Valverdeju ob napadu Roglič še vedno lahko sledil. V cilj je prišel drugi s časom zmagovalca, 6 sekund sta zaostala Quintana in Lopez.

Roglič je skupno na drugem mestu, za Miguelom Angelom Lopezom zaostaja za 6 sekund. Tretji je Valverde z zaostankom 16 sekund, Quintana pa na četrtem mestu zaostaja za 27 sekund.

Tadej Pogačar je skupno šesti (+2:36), v osmi etapi pa mu bo Lopez ponovno odstopil belo majico.

Objavljeno: 30.08.2019