×

Bujakova tri leta nazaj slavila zmago, tokrat med BTC-jevkami najuspešnejša Chursina

Eugenia Bujak

V Bretaniji se je danes nadaljeval ženski World tour. V Plouayu organizatorji vsako leto poskrbijo za celo tedensko aktivnost, kjer se odvijajo različne rekreativne dirke za razne kategorije, med njimi tudi MTB, velodrom. Vrhunec pa predstavljata sobotna in nedeljska dirka za ženske in moške elite kategorije.

Pred tremi leti je Eugenia Bujak tu slavila prvo zmago v World Touru. Na današnji preizkušnji je štartalo 35 različnih nacij, svetovna prvakinja, evropska prvakinja in 12 državnih prvakinj. Trasa je bila nekoliko spremenjena in s tem toliko bolj zahtevna, na najtežji strmi vzpon so se kolesarke povzpele osemkrat, selekcija pa je bila vsakič večja.

BTC City Ljubljana

Med predstavnicami ljubljanske ekipe je v vodilni skupini 36 kolesark uspelo ostali Urši Pintar in Anastasii Chursini. V zadnjem krogu je šla v solo pobeg Anna Van der Breggen, ki je z 11. sekundami prednosti dobila dirko. Chursina je ciljno črto prečkala 21. ter Urša Pintar 24. Rossella Ratto je končala 50. Eugenia Bujak in Hanna Nilsson dirke nista zaključili.