×

Leteči Roglič deklasiral konkurenco, Pogačar tik za deseterico

Roglič

Po dnevu počitka so se kolesarji na dirki po Španiji pomerili na kronometru od  Jurançona do  francoskega Paua, dolgem 36,2 kilometra.

Z neverjetno vožnjo nas je ponovno navdušil Primož Roglič in Nairu Quintani odvzel majico vodilnega. Drugi je bil Novozelandec Patrick Bevin (+25), tretji pa Francoz Remy Cavagna (+0:27).

Roglič je znotraj 500 metrov pred ciljem prehitel tudi Miguela Ángela Lópeza, ki je štartal pred njim. Lopez je za Rogličem zaostal za dve minuti, še več pa Quintana, ki je v cilj prišel s 27. časom kronometra in 3 minutami in 6 sekundami zaostanka za Rogličem.

»Vsak kronometer želim odpeljati najbolje, kot znam. Tudi sedaj je bilo tako. Poskusil sem ves čas voziti hitro in na koncu je bilo dovolj,« je dejal v cilju.

Tadej Pogačar je začel odlično, v cilj pa je prišel z 10. časom. Na koncu je izgubil eno mesto in končal na 11. mestu (+1:29). Skupno je še vedno na petem mestu, vendar je njegov zaostanek za Quintano, ki je padel na 4. mesto, le pet sekund.

»Bil je težek kronometer, a počutil sem se odlično in sem šel na polno. Zelo sem zadovoljen z doseženim časom. Na spustih sem nekoliko počival, po drugem klancu sem imel krizo, a sem ponovno začutil noge in dal vse od sebe.«

Drugi v skupnem seštevku je Alejandro Valverde, ki zaostaja za minuto in 52 sekund, Lopez na tretjem pa zaostaja za 2 minuti in 11 sekund.

Domen Novak je bil 84., Luka Pibernik je bil 86., Luka Mezgec pa je postavil 160. čas kronometra.