×

V 12. etapi dirke po Španiji je zmagal Philippe Gilbert, Roglič ostaja v rdeči majici

Dirka po Španiji

Etapa je bila dolga 171,4 kilometrov, začela se je v vetrovni Navarri, kjer so štartali z dirkališča, končala pa v Bilbau. Vsi kolesarji, ki se borijo za čim višjo uvrstitev v skupnem seštevku, so danes vozili kontrolirano, a ne preveč izpostavljeno. Petek bo namreč precej bolj zahteven, saj jih čaka zelo razgibana etapa z zaključnim vzponom na Alto de los Muchachos ekstra kategorije.

Tudi današnja etapa je bila razgibana, kolesarji so še vedno v Baskiji, pričakoval pa se je pobeg manjše skupine. Kolesarji so se spopadli s štirimi kratkimi vzponi tretje kategorije z zaključnim spustom v Bilbao. Vendar se je uspešen pobeg zgodil šele po stotih kilometrih dirke, ko se je na spustu Willie Smit (Katusha Alpecin) odpeljal glavnini. Kmalu se mu je pridružila večja skupina 18. kolesarjev, a brez Slovencev. Na zadnjem vzponu je šel iz prve skupine v beg Philippe Gilbert (Deceuninck - Quick Step) in ga do cilja zasledovalcem ni uspelo ujeti. V sprintu za drugo in tretje mesto sta se pomerila Fernando Barceló in Alex Aranburu, v katerem je bil slednji močnejši.

V vrhu ni bilo sprememb, Primož Roglič (Jumbo-Visma) je obdržal rdečo majico vodilnega, Tadej Pogačar (UAE Jumbo Visma) pa je na petem mestu z zaostankom tri minute in pet sekund.

Etapa je bila dolga 171,4 kilometrov, začela se je v vetrovni Navarri, kjer so štartali z dirkališča, končala pa v Bilbau. Vsi kolesarji, ki se borijo za čim višjo uvrstitev v skupnem seštevku, so danes vozili kontrolirano, a ne preveč izpostavljeno.