Pokalna podelitev najboljšim gorskim kolesarjem
Odbor za gorsko kolesarstvo Kolesarske zveze Slovenije je v kulturni dvorani v Mengšu podelila pokale najboljšim gorskim kolesarjem disciplin BMX, kros in spust.
Pred podelitvijo je bilo izvoljeno novo vodstvo Odbora za gorsko kolesarstvo in BMX, kjer so za predsednika izvolili Jana Starmana, člana kamniškega Calcit bike teama. Na selektorskem mestu ostaja Urban Ferenčak.
Na podelitvi so poleg najboljših gorskih kolesarjev proglasili tudi najboljše klube letošnje sezone. Med XC klubi se lestvica se od lanske ni spremenila. Še vedno ja ne vrhu Calcit bike team, na drugem mestu je domžalski Energijateam.com, tretji pa klub iz Črnega Vrha Mbk Sportr.si.
Med najboljšimi klubi v BMX je prvo mesto osvojil BSX Racing team, drugo mesto Unior Tools in tretje klub Črn Trn.
Med klubi v spustu je bil najboljši Rajd Funsports, drugi KK Črn trn / Blackthorn GT in tretji ŠKTD Avče.
Za najboljšo organizacijo dirke je bila izglasovana dirka XC Kočevje.
Najboljši gorski kolesarji v spustu:
Elite
1. ŽABJEK Jure UNIOR TOOLS TEAM
2. VAUH Miran KK Črn trn / Blackthorn GT
3. ZLATNAR Luka BATT TEAM
Veterani
1. KALABOTA Dejan BATT TEAM
2. KLEMENČIČ Gašper PEDAL RACING TEAM
3. DRNOVŠEK Matej MTB TRBOVLJE
Amaterji
1. VIDOVIČ Andreas GANESHA TEAM
2. KLINKON Boštjan ŠKTD AVČE
3. ORNIK Sandi ŠKTD AVČE
U15
1. NIEMIZ Marko ŠKTD AVČE
2. PIRŠ Žan RAJD FUNSPORTS
3. RIHTAR Vidian Šalehar Rajd Funsports
U17
1. KOKELJ Matic WOLF RACING TEAM
2. COTIČ Tim ŠD SUPERSNURF
3. GOMILŠČEK Žak ŠKTD AVČE
u19
1. PINTAR Rudi RAJD FUNSPORTS
2. AVBELJ Nejc ŠD SUPERSNURF
3. RIJAVEC Ambrož ŠKTD AVČE
Ženske
1. HORVAT Špela ŠD SUPERSNURF
2. ŽORDANI Tjaša MTB ČELEŠNK TEAM
3. ČERNILOGAR Zarja UNIOR TOOLS TEAM
Najboljši gorski kolesarji v olimpijskem krosu:
ELITE
1. HRIBOVŠEK Boštjan CALCIT BIKE TEAM
2. TAVČAR Luka CALCIT BIKE TEAM
3. BOŠKIN Aleš MBK sportR.si
U23
1. NAGLIČ Rok CALCIT BIKE TEAM
2. KRAJNC Gregor CALCIT BIKE TEAM
3. DIMIC Gregor ENERGIJATEAM.COM
Elite W
1. PERŠE Tina CALCIT BIKE TEAM
2. ŽAKELJ Tanja Rajd Trek / Unior Tools Team
3. TANOVIC Lejla SALCANO FACTORY Team
U19 M
1. IVARTNIK David ENERGIJATEAM.COM
2. GOVEKAR Blaž MBK sportR.si
3. DRAGAR Blaž ENERGIJATEAM.COM
AMATERKE
1. STRNAD Andreja SCOTT TEAM
AMATERJI
1. ŠTUCIN Alen MBK sportR.si
2. VRHOVNIK Mohor CALCIT BIKE TEAM
3. MARINČIČ Anže ENERGIJATEAM.COM
VETERANI 1
1. BUDIN Matjaž MBK sportR.si
2. MIKELJ Uroš CALCIT BIKE TEAM
3. ČERNE Mitja DEŠ FLEŠ
VETERANI 2
1. UTRANKER Damjan ŠD 2Simpl
2. MIKLIČ Gregor CALCIT BIKE TEAM
3. BLAZNIK Robert MBK sportR.si
VETERANI 3
1. ZUPAN Tine SCOTT TEAM
2. KEMPERL Bojan CALCIT BIKE TEAM
3. VESEL Peter UNI Team
VETERANKE
1. KRANJEC Mira CALCIT BIKE TEAM
2. MAJNIK Alenka CALCIT BIKE TEAM
Elite + U23
1. NAGLIČ Rok CALCIT BIKE TEAM
2. KRAJNC Gregor CALCIT BIKE TEAM
3. HRIBOVŠEK Boštjan CALCIT BIKE TEAM
U17
1. GOVEKAR Matevž MBK sportR.si
2. KLEMENČIČ Miha MBK sportR.si
3. LOZAR Matjaž MBK sportR.si
MLADINKE
1. MOVRIN Vita ENERGIJATEAM.COM
2. DEČMAN Nika CALCIT BIKE TEAM
3. JAGODIČ Eva CALCIT BIKE TEAM
U15 M
1. PEČNIK Teo KK RAVNE
2. KLEMENČIČ Jakob MBK sportR.si
3. STARMAN Jaka CALCIT BIKE TEAM
U15 W
1. JANEŽIČ Ana ENERGIJATEAM.COM
2. HOMAR Tamara ENERGIJATEAM.COM
3. NADU Anja Bk Montes
U13 M
1. PAHOR Žan ENERGIJATEAM.COM
2. RUS Jure MBK sportR.si
3. JANEŽIČ Luka ENERGIJATEAM.COM
U13 W
1. KRANJEC Hana Žagar CALCIT BIKE TEAM
2. MLAKAR Daša MBK sportR.si
3. MOROZ Nuša KD SLOGA 1902 IDRIJA
U11 M
1. TERPIN Tine MBK sportR.si
2. BOLTAR Jan CALCIT BIKE TEAM
3. UTRANKER Filip ŠD 2Simpl
U11 W
1. JANEŽIČ Meta ENERGIJATEAM.COM
2. GNEZDA Hana KD SLOGA 1902 IDRIJA
3. MIKUŽ Nika MBK sportR.si
U9 M
1. TOMINŠEK Jaka CALCIT BIKE TEAM
2. AUER Nik CALCIT BIKE TEAM
3. MAJNIK Maks CALCIT BIKE TEAM
U9 W
1. TERPIN Eva MBK sportR.si
2. TANCIK Meta ENERGIJATEAM.COM
3. INKRET Ana CALCIT BIKE TEAM
U7 M
1. BOŠKIN Aljaž KD SLOGA 1902 IDRIJA
2. RUPNIK Rene MBK sportR.si
3. KRIŽAN Bor ENERGIJATEAM.COM
U7 W
1. ŠOŠTARKO Tajda CALCIT BIKE TEAM
2. KRIŽAN Ela ENERGIJATEAM.COM
3. NEŽA UTRANKER ŠD 2Simpl
Najboljši kolesarji BMX:
Dečki do 8 let:
1. ČEH Miha BSX team
2. PREK Nik Prek KK Črn Trn
3. POKLEKA Mai KD Lignit
Dečki 9/10:
1. ROVTAR Tim KK Črn Trn
2. PEČNIK Rene BSX team
3. GOLOB Nik BSX team
Dečki 11/12:
1. BRATUŠA Tim KD Rajd
2. FRANCE Taj KD Lignit
Fantje 13/14:
1. JARC Viktor BSX Team
2. GORZA Gaj BSX Team
3. LUKIĆ Staš BSX Team
Fantje 15/16:
1. BERGINC Matic KD Rajd
2. KOCJANČIČ Filip BSX Team
3. LEŠNIK Nik BSX Team
Moški 17+:
1. GODINA Žan KK Črn Trn
2. MALEKOVIĆ Davorin BSX Team
3. BERGINC Kevin Unior Tools Team/KD Rajd
Objavljeno: 20.11.2016
Vir/avtor: Prijavim.se
Galerija
Sorodne novice
Champéry: Ta vikend EP v spustu, tudi z našimi matadorji
Lani v Franciji, letos v Švici. Najboljši spustaši in spustašice stare celine se bodo pomerili v Champéryju, legendarnem priz...
Les Gets: Petkova vročica pred sobotnim spustaškim viharjem
Današnje kvalifikacije in polfinalni preizkušnji v spustu članskih kategorij so za nami. Danes odlična Monika Hrastnik jutri v...
Les Gets: Proga za spust in peš po njej z Wyn TV
V petek najboljše spustaše in spustašice čakajo kvalifikacije in polfinalne preizkušnje, v soboto pa že peti finale svetovne...
Tour: Pogačar z napadom na Galibier in divjem spustu do zmage in rumene majice
4. etapa
Ogled prizorišča DP v spustu v Kranjski Gori
Kristjan predstavi Kranjsko Goro in novo progo za spust v bike parku. Dirka državnega prvenstva in serije 20chocolate Downhill Cu...
Državno prvenstvu v spustu v Kranjski Gori se bliža
Manj kot dva tedna do druge letošnje domače pokalne dirke v spustu, na kateri bo hkrati odprt tudi lov na naslove državnih prva...
Komentarji
Najbolj brano
Video 5ek: Šest izbranih s treh celin
Talus Turk po Evropi, Flo Payet z nadobudnežem v Châtelu, s tem karpalnim kanalom ni težav, Miranda Miller v Boliviji, UR/NS na...
BMX tahitre: V septembru bo pestro
BMX DP 2024, točkovanje slovenskega pokala, Bertagnoli v Creazzu, kampi s Slavikom, dirke v septembru in razkrito prizorišče za...
Video 1/4ek: Domače, naši na tujem, domače, domače …
POV z Jakobom L., Žalohar na Korziki, še en koroški s Cyclotrailom, Milan na Robetwistu in Kinderju, Sveta Gora z Jakobom K., M...
Biznis: Obletnice, menjave in ostali posli
Velo odlično v segmentu B2B, Luka's že desetletje, XFusion pa četrt stoletja, Ford z e-kolesi, Giant in GoPro v rahlem minusu, ...
Tahitre 962: Stroji brnijo na Kopah, pod Peco in pri Agiju
Od jutri v Bike park Kope vključena še ena sedežnica in nova proga, graditeljska legenda na delu pod Peco, Agi ne bo več metal...