Novi državni prvaki v kronometru med amaterji
V sklopu Maratona Franje je v petek potekalo državno prvenstvo za amaterje in kvalifikacije za uvrstitev na finalno dirko svetovnega prvenstva v kronometru za rekreativne kolesarje UCI Gran Fondo World Series, ki bo tokrat v Franciji. Na kronometru se je pomerilo 121 kolesark in kolesarjev.
Start kronometra je bil na Ameriški aveniji pred Kristalno palačo v BTC City-u do Domžal in nazaj v BTC City.
Med amaterji je 22 kilometrsko razdaljo najhitreje, s časom 25:59.8 prevozil Matej Kravos (TUŠ Team). Drugi je bil Primož Porenta (Bam.Bi) in tretji Mitja Mesarič (TUŠ Team).
V kategoriji Ženske A je prvo mesto osvojila Laura Šimenc (KD Alpe SiS), druga je bila Petra Zrimšek (ŠD Bam.bi) in tretja Mateja Roglič (KK Zagorska dolina).
Med Ženskami B je bila najhitrejša Danijela Svetik (KD Brda), druga je bila Teja Gulič (Team Eppinger) in tretja Tina Brelih (KD Alpe SiS).
V kategoriji Ženske C je prvo mesto osvojila Vida Uršič (Bam.Bi), druga je bila Vida Ceglar (Bicikel.com) in tretja Ivica Rakoš (ŠD Turbo M).
V kategoriji Master A je zmagal Matej Lovše (TUŠ Team), drugi je bil Uroš Bogša (ŠD Turbo M) in tretji Marko Plank (BikeRepublic).
Med Masterji B je prvo mesto osvojil Uroš Vene (KD PAPEŽ PODGORJE), drugi je bil Zoran Ribič (Bike EK) in tretji Marjan Maček (Metrel).
V kategoriji Master C je bil najhitrejši Andrej Guček (BikeRepublic), drugo mesto je osvojil Borja Jelič (TUŠ Team) ter tretje Mitja Oter (KK Postojna).
V kategoriji Master D je prvo mesto osvojil Jernej Grilj (BK Opatija), drugi je bil Grega Golob (B.V.G. GULČ) in tretji Robert Likar (KK Izvir Vipava).
V kategoriji Master E je zmagal Lucjan Premrn (KK Izvir Vipava), drugi je bil Iztok Melanšek (TUŠ Team) in tretji Iztok Kuret (KD Alpe SiS).
V kategoriji Master F je bil najhitrejši Janez Debeljak (Bam.Bi), drugo mesto je osvojil Borislav Skubic (ŠD Turbo M) ter tretje Andrej Žavbi (TUŠ Team). in tretji Robert Mulej (KD Brda).
V kategoriji Master G je prvo mesto osvojil Anton Govekar (ŠD Turbo M), drugi je bil Ivan Popovič (BVG Gulč BTS Company) in tretji Marjan Čuden (BVG Gulč BTS Company).
V kategoriji Master H je bil najhitrejši Matej Mihovec (ŠD Turbo M), drugo mesto je osvojil Zorko Cigoj (KD Brda) ter tretje Janez Otoničar (KK Postojna).
V kategoriji Master I je prvo mesto osvojil Bojan Lampe (ŠD Turbo M), drugi je bil Rafael Končina (KD Hrastnik) in tretji Marko Saksida (KD Brda).
Novi državni prvaki:
Matej Kravos, Laura Šimenc, Danijela Svetik, Vida Uršič, Matej Lovše, Uroš Vene, Andrej Guček, Jernej Grilj, Lucjan Premrn, Janez Debeljak, Anton Govekar, Matej Mihovec, Bojan Lampe
Fotogalerija 1
Fotogalerija 2
Fotogalerija 3
Fotogalerija 4
Objavljeno: 10.06.2017
Vir/avtor:
Galerija
Sorodne novice
Vzpon na Široko: Bečan in Krkoč z rekordoma do naslova državnih prvakov
23- izvedba
XCO Trbowle: nova državna prvakinja Vita Movrin, stari prvak Rok Naglič
Na blatni progi na državnem prvenstvu v olimpijskem krosu je v soboto Vita Movrin končala petletno prevlado Tanje Žakelj in ji ...
XCO Trbowle: Novi državni prvaki na blatnem državnem prvenstvu
33. DP v olimpijskem krosu
Urška Žigart na Dirki po Italiji pričela kronometer v dresu državne prvakinje
Giro d'Italia Women 2024, 1. etapa
Stari vrh gostil amatersko državno prvenstvo v vzponu
Novi držvni prvaki v vzponu
Komentarji
Najbolj brano
OI Pariz 2024: Američanka zaradi taktiziranja favoritk do zlata
Slovenki brez vidnejših uvrstitev.
OI Pariz 2024: Slovenski junak Jan Tratnik, Evenepoel do druge zlate medalje
Odlični prikazi slovenske reprezentance, čestitke fantje!
Olimpijska vožnja na čas: Primoža Rogliča nasledil Remco Evenepoel, med ženskami zlata Grace Brown
Padci in tehnične težave, tudi Tratnika, krojile razplet kronometra.
Kdaj bodo na OI kolesarili Matej, Luka, Jan, Domen, Urša, Eugenia in Tanja?
Na igrah, ki bodo potekale od 26. julija do 11. avgusta 2024, se bo v 329 disciplinah pomerilo 10.500 športnikov iz 206. držav. ...