Državni prvaki v kronometru
Pretekli vikend, točneje v nedeljo, so se na uri resnice poleg kolesarjev na dirki Po Sloveniji za majice državnih prvakov pomerili tudi amaterski kolesarji. Zadnja dirka v pokalnem točkovanju je prinesla tudi zmagovalce Pokala Slovenije v kronometru.
Trasa kronometra se je začela in končala v Odrancih na razdalji 14,1 kilometrov. Med odličnimi kolesarji so novi državni prvaki postali Dejan Galun, Matej Kravos, Matej Lovše, Andrej Guček, Jernej Grilj, Milan Černigoj, Andrej Žavbi, Borislav Skubic, Anton Govekar, Bojan Lampe, Laura Šimenc, Matejka Nabernik in Vida Ceglar.
Vsi državni prvaki so tudi zmagovalci Pokala Slovenije v kronometru, v katerem se je v treh dirkah pomerilo 157 kolesarjev in kolesark.
Rezultati kronometra po kategorijah:
V kategoriji Ženske A je bila najhitrejša Laura Šimenc (BK UMAG), druga je bila Mateja Roglič (TEAM EPPINGER) in tretja Petra Zrimšek (ŠD BAM.BI).
V kategoriji Ženske B je prvo mesto osvojila Matejka Nabernik (BAM.BI), druga je bila Tina Brelih (KD ALPE SIS) in tretja Nina Dolinar (JB TEAM NOVO MESTO).
V kategoriji Ženske C je prvo mesto osvojila Vida Ceglar (ŠD BAM.BI), druga je bila Ivica Rakoš (ŠD TURBO M) in tretja Jelka Rakuš (ŠD BAM.BI).
V kategoriji Amaterji je zmagal Dejan Galun (ŠD RIKITEAM), drugi je bil Mitja Mesarič (TUŠ T.E.A.M.) in tretji Simon Avguštin (ŠD RIKITEAM).
V kategoriji Master A je prvo mesto osvojil Matej Kravos (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Uroš Bogša (ŠD TURBO M) in tretji Miha Bošnjak (B.V.G. GULČ - BTS COMPANY).
V kategoriji Master B je bil najhitrejši Matej Lovše (TUŠ T.E.A.M.), drugo mesto je osvojil Jernej Stibilj (PICIBICI) ter tretje Trajče Velički (ŠD RIKITEAM).
V kategoriji Master C je prvo mesto osvojil Andrej Guček (BIKEREPUBLIC), drugi je bil Borja Jelič (TUŠ T.E.A.M.) in tretji Dean Bratuš (MBK SPORTR.SI).
V kategoriji Master D je zmagal Jernej Grilj, drugi je bil Dušan Hajdinjak (TEAM TURBO TROPOVCI) in tretji Matjaž Kovač (IZVIR VIPAVA).
V kategoriji Master E je bil najhitrejši Milan Černigoj (KD LPP), drugo mesto je osvojil Iztok Melanšek (TUŠ T.E.A.M.) ter tretje Iztok Kuret (KD ALPE SIS).
V kategoriji Master F je zmagal Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Janez Debeljak (KD LPP) in tretji Robert Mulej (KD BRDA DOBROVO).
V kategoriji Master G je prvo mesto osvojil Borislav Skubic (KD LPP), drugi je bil Marjan Čuden (B.V.G.
GULČ - BTS COMPANY) in tretji Ljubo Car (KD BRANIK MARIBOR).
V kategoriji Master H je bil najhitrejši Anton Govekar (ŠD TURBO M), drugo mesto je osvojil Matej Mihovec (ŠD TURBO M) ter tretje Ivan Kastelic (B.V.G. GULČ - BTS COMPANY).
V kategoriji Master I je prvo mesto osvojil Bojan Lampe (ŠD TURBO M), drugi je bil Rafael Končina (KD HRASTNIK) in tretji Zorko Cigoj (KD BRDA DOBROVO).
V kategoriji Rekreativci (brez licenc) je bil najhitrejši Simon Gjerkeš (OCEAN ORCHIDS CYCLING TEAM), drugo mesto je osvojil Danijel Dervarič ter tretje Igor Štemberger.
Objavljeno: 18.06.2018
Vir/avtor:
Galerija
Sorodne novice
Video 5ek: Šest izbranih s treh celin
Talus Turk po Evropi, Flo Payet z nadobudnežem v Châtelu, s tem karpalnim kanalom ni težav, Miranda Miller v Boliviji, UR/NS na...
BMX tahitre: V septembru bo pestro
BMX DP 2024, točkovanje slovenskega pokala, Bertagnoli v Creazzu, kampi s Slavikom, dirke v septembru in razkrito prizorišče za...
Video 1/4ek: Domače, naši na tujem, domače, domače …
POV z Jakobom L., Žalohar na Korziki, še en koroški s Cyclotrailom, Milan na Robetwistu in Kinderju, Sveta Gora z Jakobom K., M...
Video 1/4ek: Domače, naši na tujem, domače, domače …
POV z Jakobom L., Žalohar na Korziki, še en koroški s Cyclotrailom, Milan na Robetwistu in Kinderju, Sveta Gora z Jakobom K., M...
Biznis: Obletnice, menjave in ostali posli
Velo odlično v segmentu B2B, Luka's že desetletje, XFusion pa četrt stoletja, Ford z e-kolesi, Giant in GoPro v rahlem minusu, ...
Tahitre 962: Stroji brnijo na Kopah, pod Peco in pri Agiju
Od jutri v Bike park Kope vključena še ena sedežnica in nova proga, graditeljska legenda na delu pod Peco, Agi ne bo več metal...
Komentarji
Najbolj brano
OI Pariz 2024: Američanka zaradi taktiziranja favoritk do zlata
Slovenki brez vidnejših uvrstitev.
OI Pariz 2024: Slovenski junak Jan Tratnik, Evenepoel do druge zlate medalje
Odlični prikazi slovenske reprezentance, čestitke fantje!
Olimpijska vožnja na čas: Primoža Rogliča nasledil Remco Evenepoel, med ženskami zlata Grace Brown
Padci in tehnične težave, tudi Tratnika, krojile razplet kronometra.
Kdaj bodo na OI kolesarili Matej, Luka, Jan, Domen, Urša, Eugenia in Tanja?
Na igrah, ki bodo potekale od 26. julija do 11. avgusta 2024, se bo v 329 disciplinah pomerilo 10.500 športnikov iz 206. držav. ...