×

Članica Ale BTC Ljubljana takoj za deseterico

ALE BTC Ljubljana

Ženska ekipa Ale BTC Ljubljana in ekipa Bahrain McLaren z Lukom Pibernikom in Domnom Novakom je še vedno v vroči Avstraliji.  Danes so se pomerili na dirki Race Torquay.

Moška dirka je bila dolga 133 kilometrov, ženska pa nekoliko manj, 106,4 kilometrov, a je potekala na isti trasi.

Krožno dirko s krogi dolgimi 13,5 kilometrov v okolici Melbourna je med ženskami najbolje odvozila Avstralka Brodie Chapman (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope). Druga je bila njena rojakinja Emily Herfoss (Roxsolt Attaquer), na tretjem mestu pa je cilj prečkala Američanka Tayler Wiles (Trek-Segafredo Women).

Med članicami Ale BTC Ljubljana se je najbolje odrezala Jutatip Maneephan, ki je cilj prečkala 11., Anastasiia Chursina je bila 16., Maaike Boogaard je bila 27., Urša  Pintar 29., za njo pa je v cilj prišla Tatiana Guderzo. Anna Trevisi dirke ni končala.

Moška preizkušnja se je zaključila s finalnim šprintom, ki ga je dobil Irec Sam Bennett (Deceuninck - Quick Step) pred Italijanoma Nizzolom Giacomom (NTT Pro Cycling) in Dainesem Albertom (Team Sunweb).

»Bila je zelo zahtevna proga. Dirkal sem kot da bi dirkal na belgijskih klasikah,« je povedal zmagovalec dirke.

Kazalo je, da se bosta v boj za zmago podala napadalca Daryl Impey (Mitchelton-Scott) in Dries Devenyns (Deceuninck - Quick Step), ki sta vodila do zadnjega kroga, a je njun napad izničil Pavel Sivakov (Team INEOS) in glavnina.

Luka Pibernik je dirko končal na 60. mestu, Domen Novak pa dirke ni končal. Najboljši član ekipe Bahrain-McLaren je bil Avstrijec Marco Haller na 12. mestu.

V soboto se bodo tako moški kot tudi ženske ekupe pomerile na peti izvedbi dirke Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Objavljeno: 30.01.2020