×

Članica Ale BTC Ljubljana sedma skupno

Ale BTC Ljubljana

31. letna Avstralka Lucy Kennedy (Mitchelton-Scott) je zmagovalka dirke Herald Sun Tour v Avstraliji. Med članicami ekipe Alé BTC Ljubljana se je v prvo deseterico uvrstila Rusinja Anastasiia Chursina.

Drugo etapo, dolgo 44 kilometrov, sta končali le dve članici ekipe Alé BTC Ljubljana. Poleg Chursine, ki se je v zadnji etapi uvrstila na deveto mesto in v skupnem seštevku zasedla sedmo mesto, še Maaike Boogaard, ki je etapo in dirko končala na 15. mestu. V razvrstitvi mladih kolesark se je uvrstila na 6. mesto. Da je odlično pripravljena, je dokazala že na dirki Torquay Elite Women's race, kjer je z 80 kilometrskim pobegom postala zmagovalka letečih ciljev.

Na dirki Torquay so bile sicer članice Alé BTC Ljubljana vpletene v skupinski padec. Najhuje sta jo z udarcem v glavo skupili Urša Pintar in Tatiana Guderzo. Pintarjeva se padca ne spomni, še vedno pa ima glavobole, pestijo pa jo tudi bolečine v hrbtu.

Objavljeno: 06.02.2020