My applications (0)
×

Od vasi Pyrga do stadiona Kronos. 19,5 kilometra in 470 višinskih metrov vzponov. Kronometer, oziroma prolog etapne dirke na Cipru. Tudi z našo Tanjo Žakelj, ki vozi v paru s Čehinjo Jitko Čábelicko (GAPP System - UNIOR). Prva izmed štirih etap je pod streho.

Moški elite

V izredno močni moški konkurenci sta s progo najhitreje opravila člana ekipe Specialized Racing 2, Danec Simon Andreassen in Južnoafričan Alan Hartherly. Njun čas je bil ura, 24 minut in 35 sekund. 24 sekund zaostanka sta pridelala Čeh Ondrej Cink in Poljak Bartlomiej Wawak (Kross Racing Team), še dobrih deset sekund za ekipo Kross pa sta v cilj prišla Nizozemec David Nordemann in Latvijec Marins Blums (CST PostNL Bafang MTB Racing Team). Le tri sekunde slabša sta bila odlična Italijana, dvojčka Daniele in Luca Braidot (Italy A).

Vrstni redi

Andreassen in Harherly. Foto jsphoto.cz.

Ženske elite

Na startu večina znanih imen svetovnega pokala v olimpijskem krosu. Kar nekaj deklet je ravno dirko na Cipru izbralo za pripravo na Cape Epic in zato je bilo že na prologu čutiti tisti pravi dirkaški ritem, brez taktiziranja. Najbolje sta se znašli Annika Langvad in Haley Batten (Specialized Racing 1). Dansko-ameriški par je začel odločno in etapo sta končali s časom ure, 37 minut in 13 sekund (na dirki se seštevata časa obeh). Minuto in 52 sekund za njima sta se na cilj pripeljali Američanki Kate Courtney in Erin Huck (Scott - SRAM), tretje mesto je s časom ure, 40 minut in štirih sekund pripadlo Kanadčanki Emily Batty in Britanki Evie Richards (Trek Factory Racing XC). Na četrto mesto in z zaostankom 52 sekund za tretjim sta se uvrstili Tanja Žakelj in Jitka Čábelicka (GAPP System - Unior).

Tanja po prologu:

“Po prologu sva zadovoljni. S skupnimi močmi sva odpeljali maksimalno dobro, kot sva lahko. Jitka je malo boljša po ravninah in na klanec, tako da je bila večino časa spredaj, jaz sem sledila. Na dol se situacija malo obrne in ji poskušam pokazati najboljše linije in malo vsiliti hitrejši tempo. Rezultat prologa je dober in sva zadovoljni. Vem pa, da mi bo še težko v naslednjih dneh. Komunicirava dobro in se bova obe maksimalno potrudili. Upava na čim manj težav, ki se na etapnih ditkah kar rade pripetijo.”