×

Članice Ale BTC Ljubljana odlične na belgijski klasiki

ALE BTC LjubljanaFoto: ALBE BTC Ljubljana

Članice ekipe Alé BTC Ljubljana so se pomerile na belgijski klasiki prve kategorije Omloop Het Nieuwsblad. Italijanka Marta Bastianelli je osvojila drugo mesto. V prvi deseterici je dirko končala tudi Slovenka Eugenia Bujak.

Zmago je prvič v dresu svetovne prvakinje osvojila Nizozemka Annemiek van Vleuten, ki je bila za skupino štirih kolesark, ki so jo poskušale ujeti, premočna nasprotnica. Dirka od Genta do Ninove je bila dolga 125 kilometrov, ekipo Alé BTC Ljubljana pa so poleg Italijanke in Slovenke zastopale Anastassia Chursina, Maaike Boogaard, Anna Trevisi in Eri Yonamine.

Hladna in deževna dirka po belgijskih cestah z odseki kock je bila zelo zahtevna, dodatno pa jo je otežil še veter. Že od začetka dirke je bilo nekaj poskusov pobegov. Nekaj časa je bila v begu tudi Boogaardova s Christino Schweinberger (Doltcini-Van Eyck) in Femke Markus (Parkhotel Valkenburg), a so bile ujete po prvem odseku kock.

V ospredje je prišlo 22 kolesark, med katerimi je bila na zadnjem vzponu najmočnejša Van Vleutenova, ki je osvojila solo zmago. V prvi zasledovalni skupini so v cilj prišle štiri kolesarke.

Bastianellijeva je tako kot lani osvojila drugo mesto, tretja je bila Nizozemka Floortje Mackaij (Team Sunweb), četrta pa njena rojakinja Chantal Van den Broek - Blaak (Boels - Dolmans Cycling Team), ki ni uspela ubraniti lanske zmage.

Na sedmem mestu je v cilj prišla Eugenia Bujak.

Je pa udeležbo na dirki odpovedalo nekaj kolesark, med njimi Anna van der Breggen, Ashleigh Moolman-Pasio, Elisa Longo Borghini in Cecilie Uttrup Ludwig.