×

Koliko nekdanjih državnih prvakov je končalo v prvi deseterici?

DP

Tadej Pogačar je s časom 31:10,48 iz Spodnjih Gorij do Pokljuke ubranil zmago na državnem prvenstvu v kronometru. Med prvo deseterico najboljših pa so bili poleg njega še štirje nekdanji državni prvaki. Vsi nastopajoči so imeli ob progi številne navijače, ki so poskrbeli za prijetno vzdušje. Na štartu je nekatere nastopajoče močil dež, cilj na Pokljuki pa jih je pričakal v soncu.

Rogla

Z drugim mestom se je zadovoljil najboljši kolesar sveta Primož Roglič, ki je za Pogačarjem zaostal za 8,53 sekunde. Priznal je, da se je težko spet privaditi na tekmovalni ritem.

»Dva meseca nisem naredil nobenega daljšega intervala od 4 minut, zato je bil to kar »lušten« zalogaj za odpeljat.«

Sicer je bil Roglič državni prvak leta 2016, mesto za njim pa je takrat osvojil Matej Mohorič, ki se tokrat zaradi priprav z ekipo kronometra ni uspel udeležiti.

Jan Polanc

Jan Polanc je osvojil tretje mesto (+1:46,75), s čimer je izpolnil svoje cilje. Državni prvak iz leta 2017 je vesel, da je zmagal Pogačar, katerega bo podpiral na letošnji dirki po Franciji, kjer ima ekipa visokoleteče cilje.

»Počutil sem se v redu, postavil svoj tempo in končal tako, kot sem načrtoval. Najbolj realno je bilo, da posežem po tretjem mestu, kar bi bilo več, bi bilo že presenečenje,« pa je po dirki povedal Polanc.

Med nekdanjimi državnimi prvaki je med prvo deseterico tudi Jani Brajkovič, ki je tako kot državno prvenstvo v cestni preskušnji tudi vožnjo na čas končal na 4. mestu. Za zmagovalcem je zaostal za minuto in 53,29 sekund.

Jani Brajkovič

Jan Tratnik je bil državni prvak kar dvakrat, leta 2015 in 2018.  Tokrat je postavil sedmi čas, mesto pred in za njim pa sta postavila njegova ekipna kolega. Domen Novak je bil 6., Grega Bole pa 8.

Jan Tratnik

Peto in deseto mesto v absolutni razvrstitvi sta osvojila člana ekipe MebloJogi Pro-Concrete. Marko Pavlič, ki je lani vozil v dresu kanadske kontinentalne ekipe DC Bank Pro cycling team, je postavil peti čas kronometra, deseti čas pa Kristjan Hočevar.

Izven kategorije se je pomerilo nekaj tujih kolesarjev, med katerimi je bil najhitrejši Italijan Alessandro De Marchi (CCC Team), ki je postavil skupno 9. čas vožnje. V cilj je prišel s časom 34:21,64.

Luka Tavčar

Kako hiter je, pa se je preskusil tudi član gorsko kolesarskega kluba Calcit bike team Luka Tavčar, ki se specialist za gorske maratone. Postavil je 24. čas absolutno (37:18,01).

»Bila je super izkušnja, da sem se pomeril enkrat tudi v vožnji na čas. Trasa mi je zelo všeč, zato sem se tudi odločil za nastop in sem zadovoljen z rezultatom. Na klanec sem dal vse od sebe, saj sem računal, da je po ravnini dobro dat kak wat manj in se mi zdi, da je za mano kar optimalna dirka.«