Prijave in naročila (0)
X
Skupaj 0.00 (€)

Rekord proge na jubilejni dirki Poljane - Stari Vrh

Andrea Calza

Številna udeležba, preko 170 tekmovalcev, je zaznamovala jubilejno, 20. izvedbo dirke Poljane – Stari Vrh. Najhitrejši je bil Italijan Andrea Calza, ki je postavil tudi rekord proge.

V Italiji se prav tako pozna dirkaška suša, kar je izkoristil zmagovalec dirke Calza, ki je prav tako kot prejšnji teden na vzponu na Pokljuko ugnal vso konkurenco. Tokrat je za 10 kilometrsko traso z višinsko razliko 650 m porabil 23 minut in 37 sekund in podrl rekord Mateja Kimovca iz leta 2015 za kar minuto in 31 sekund.

Drugi absolutno je v cilj prišel kolesar ekipe KK Kranj Jaka Primožič, ki je za zmagovalcem zaostal za 33 sekund, a naredil lep trening, tretji pa je ciljno črto prevozil Kristian Grunfeld (ŠD Ljubljana Rudnik), ki je zaostal za 43 sekund.

Stari vrh

Med ženskami je bila najhitrejša Katarina Novak (Bikerepublic), ki je v cilj prišla s časom 29 minut in 45 sekund, tako da rekord proge 29:20 ostaja v rokah Laure Šimenc.

Dirka je štela za Pokal Slovenije in za Pokal polanskih puklov ter za občinsko prvenstvo občine Gorenja vas – Poljane.

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji Amaterji je zmagal Andrea Calza, drugi je bil Kristian Grünfeld (ŠD Ljubljana Rudnik) in tretji Matej Mercina (JB TEAM NOVO MESTO). 

V kategoriji Master A je prvo mesto osvojil Miha Alič (KD LPP), drugi je bil Kristijan Božnar (IZVIR VIPAVA) in tretji Matic Plaznik (KD BRDA DOBROVO).

V kategoriji Master B je bil najhitrejši Marko Plank (BIKEREPUBLIC), drugo mesto je osvojil Klemen Remic () ter tretje Jernej Stibilj (ŠD TURBO M).

V kategoriji Master C je prvo mesto osvojil Dean Bratuš (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Andrej Guček (BikeRepublic) in tretji Jani Prešeren (TEAM BTS COMPANY).

V kategoriji Master D je zmagal Simon Alič (KD BRDA DOBROVO), drugi je bil Boštjan Habič (ŠD METEK) in tretji Aleš Hren (KD LPP).

V kategoriji Master E je bil najhitrejši Miran Cvet (KD HRASTNIK), drugo mesto je osvojil Robert Likar (IZVIR VIPAVA) ter tretje Borut Vodopivec (KD BRDA DOBROVO).

V kategoriji Master F je zmagal Maurizio Deponte (SC Cottur ASD), drugi je bil Branko Bojanc (KD SPRINT) in tretji Janez Debeljak (KD LPP).

V kategoriji Master G je prvo mesto osvojil Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Tomislav Čuk (ŠD BAM.BI) in tretji Marko Bokalič (B.V.G. GULČ).

V kategoriji Master H je bil najhitrejši Ivan Popovič (B.V.G. GULČ), drugo mesto je osvojil Tone Klemenc (GRAJSKA TERASA-ENERGIJATEAM.COM) ter tretje Jože Rogelj (Peter Šport Ljubljana).

V kategoriji Master I je prvo mesto osvojil Zorko Cigoj (KD BRDA DOBROVO), drugi je bil RUDI RAVBAR (KD SPRINT) in tretji Franc Hafner (ŠD BAM.BI).

V kategoriji Master J je zmagal Rafael Končina (KD HRASTNIK).

V kategoriji Ženske A je bila najhitrejša Katarina Novak (BIKEREPUBLIC), druga je bila Tajda Glamočak in tretja Maja Zajec (ŠD BAM.BI).

V kategoriji Ženske B je prvo mesto osvojila Ajda Opeka (KD BRANIK MARIBOR), druga je bila Maja Cvirn Činku (KD LPP) in tretja Matejka Nabernik (ŠD TURBO M).

V kategoriji Ženske C je prvo mesto osvojila Rada Žakelj, druga je bila Matejka Prešeren (KK ZAVRŠNICA) in tretja Vida Ceglar (ŠD BAM.BI).

V kategoriji Ženske D je prvo mesto osvojila Ivica Rakoš (ŠD TURBO M), druga je bila Jožica Anžel (ŠD BAM.BI).

V kategoriji MTB/M je bil najhitrejši Stanko Janžekovič (AD ŽELEZNIKI), drugo mesto je osvojil Edvin Breznik (DO DASKE) ter tretje Rok Krek.

V kategoriji MTB/Ž je bila najhitrejša Dragica Habjan (Koloka).

Fotogalerija sledi...


Objavljeno: 04.07.2020

Vir/avtor:

Galerija

Deli
Vir:

Komentarji

Dodaj v košarico

Tekaška štartna številka A6, barvna
Spletna cena:

0.23 €

pri nakupu nad 400 0.21 €

NOVO

Dodaj v košarico

Zaščitne maske 50/1 - 3 slojne zaščitne maske
Spletna cena:

9.99 €

pri nakupu nad 15 9.99 €