Prijave in naročila (0)
X
Skupaj 0.00 (€)

Novi državni prvaki v vzponu med amaterji

DP

To soboto je bil pod korona ukrepi izveden že 28. kolesarski skok na Roglo, ki je štel za državno prvenstvo amaterjev v vzponu. Izkušenim organizatorjem KK Rogla je uspela odlična prireditev, vzpona pa se je udeležilo preko 250 kolesark in kolesarjev.

Trasa je bila dolga 13,6 kilometrov, tekmovalci pa so se spopadli s 1.100 višinskimi metri in z vročino, ki je še dodatno otežila že tako zahteven vzpon s povprečno 7,8-odstotnim naklonom.

DP

Kot že nekaj dirk v letošnji sezoni je bil tudi tokrat najhitrejši Italijan Andrea Calza, ki je v pomanjkanju tekmovanj v Italiji postal redni gost dirk na slovenskih tleh. Rekord proge je še vedno v lasti Roberta Vrečerja iz leta 2008, ki je na cilj prišel s časom 36:54. Calza, ki je s pobegom kmalu po štartu do vrha vozil sam, je za vzpon potreboval 39 minut in 30 sekund.

DP

Dve minuti in 20 sekund za Italijanom je v cilj prišel najhitrejši Slovenec Kristian Grunfeld, ki je bil za dve sekundi hitrejši od Mateja Mercine (JB TEAM NOVO MESTO). Grunfeld tako kot lani nima kolesarske licence, zato je že drugič ostal brez naslova državnega prvaka, katerega se je letos veselil Mercina.

DP

Med ženskami je bila absolutno najhitrejša Laura Šimenc (KD Umag), sicer državna prvakinja med Ženskami A.

Na vzponu pa se pomerile tudi kategorije, ki niso vključene v pokal OMR.

Novi državni prvaki so postali:

Matej Mercina (CST 7R MTB Team) AMATER

Blaž Goričar (Bikerepublic) MASTER A

Marko Plank (Bikerepublic) MASTER B

Marko Čretnik (Ganesha Team) MASTER C

Aleš Hren (KD LPP) MASTER D

Robert Likar (Izvir Vipava) MASTER E

Branko Bojanc (KD Sprint) MASTER F

Andrej Žavbi (Tuš T.E.A.M.) MASTER G

Ivan Popovič (B.V.G. Gulč) MASTER H

Zorko Cigoj (KD Brda Dobrovo) MASTER I

Rafael Končina (KD Hrastnik) MASTER J

Laura Šimenc (KD Umag) ŽENSKE A

Špela Škrajnar (Ganesha Team) ŽENSKE B

Matejka Prešeren (KK Završnica) ŽENSKE C

Ivica Rakoš (ŠD Turbo M) ŽENSKE D

Državni prvaki po letih

DP

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji Ženske A je prvo mesto osvojila Laura Šimenc (BK UMAG), druga je bila Katarina Novak (BIKEREPUBLIC) in tretja Dunja Selan (TUŠ T.E.A.M.).

V kategoriji Ženske B je prvo mesto osvojila Špela Škrajnar (GANESHA TEAM), druga je bila Ajda Opeka (KD BRANIK MARIBOR) in tretja Joži Nastran Brank (KD LPP).

V kategoriji Ženske C je bila najhitrejša Michela Facchin (SC COTTUR ASD), druga je bila SUZANA ŠEME () in tretja Darja Vavpetič.

V kategoriji Ženske D je prvo mesto osvojila Ivica Rakoš (ŠD TURBO M), druga je bila Jožica Anžel (ŠD BAM.BI) in tretja Irena Berčon.

V kategoriji Amaterji je prvo mesto osvojil Andrea Calza, drugi je bil Kristian Grünfeld (ŠD RUDNIK LJUBLJANA) in tretji Matej Mercina (JB TEAM NOVO MESTO).

V kategoriji Master A je zmagal Blaž Goričar (BIKEREPUBLIC), drugi je bil Andrej Draksler (ŠD KOLOKA) in tretji Kristijan Božnar (IZVIR VIPAVA).

V kategoriji Master B je bil najhitrejši Marko Plank (BIKEREPUBLIC), drugo mesto je osvojil Matej Kimovec (Vaška Runda) ter tretje Matej Lovše (GTG PLIN).

V kategoriji Master C je zmagal Marko Čretnik (GANESHA TEAM), drugi je bil Dean Bratuš (TUŠ T.E.A.M.) in tretji Iztok Dogša (GANESHA TEAM).

V kategoriji Master D je prvo mesto osvojil Aleš Hren (KD LPP), drugi je bil Simon Alič (KD BRDA DOBROVO) in tretji Borja Jelič (TUŠ T.E.A.M.).

V kategoriji Master E je bil najhitrejši Robert Likar (IZVIR VIPAVA).

V kategoriji Master E je bil najhitrejši Paolo Calza (BIKE SHOP RACING), drugo mesto je osvojil Leon Gajser (ŠD TINJE) ter tretje Borut Vodopivec (KD BRDA DOBROVO). drugi je bil Branko Bojanc (KD SPRINT) in tretji Bruno Čibej (IZVIR VIPAVA).

V kategoriji Master G je zmagal Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Tomislav Čuk (ŠD BAM.BI) in tretji Marko Bokalič (B.V.G. GULČ).

V kategoriji Master H je bil najhitrejši Ivan Popovič (B.V.G. GULČ), drugo mesto je osvojil Tone Klemenc (GRAJSKA TERASA-ENERGIJA TEAM) ter tretje Ljubo Car (KD BRANIK MARIBOR).

V kategoriji Master I je zmagal Zorko Cigoj (KD BRDA DOBROVO), drugi je bil Franc Hafner (ŠD BAM.BI) in tretji Rudi Ravbar (KD SPRINT).

V kategoriji Master J je prvo mesto osvojil Rafael Končina (KD HRASTNIK).

V kategoriji Dečki do 16 let (brez licence) je bil najhitrejši Žan Jeršinek (TSK Rogla), drugo mesto je osvojil Dominik Hauptman (HAUPTMAN FAMILY TEAM) ter tretje Luka Lupša.

V kategoriji E bike enotna je prvo mesto osvojil Ivan Čretnik (Slivniška runda), drugi je bil Stanislav Drobne (Slivniška runda) in tretji Mitja Bračko (Slivniška runda).

V kategoriji ELITE-profi-enotna kategorija je zmagal Luka Vrhovnik (KK Bled), drugi je bil Luka Dragar (KK Bled) in tretji Miha Dobravec (KK Bled).

V kategoriji Moški MTB do 1980 in mlajši je bil najhitrejši  Uroš Gričnik  (KK ROGLA).

V kategoriji Moški MTB do 1980 in mlajši je bil najhitrejši Miha Kovačič.
 


Objavljeno: 22.08.2020

Vir/avtor:

Galerija

Deli
Vir:

Komentarji

Dodaj v košarico

Označevalni trakovi - trak za označevanje tra...
Spletna cena:

3.50 €

pri nakupu nad 50 3.20 €

Dodaj v košarico

Tekaška štartna številka A6, barvna
Spletna cena:

0.23 €

pri nakupu nad 400 0.21 €