×

TDF: V ciljnem šprintu najhitrejši Caleb Ewan, Mezgec 11.

Luka Mezgec

V finalnem šprintu je zmagal Avstralec Caleb Ewan (Lotto Soudal), ki je po padcu v prvi etapi in zadnjem mestu v drugi etapi uspel biti v pravem času na pravem mestu. Zeleno majico je po petem mestu v etapi oblekel Peter Sagan (BORA-Hansgrohe). Luka Mezgec je osvojil 11. mesto, rumena majica ostaja Francozom.

Tretja etapa dirke po Franciji je bila dolga 198 kilometrov. Tretjič in tokrat zadnjič so se kolesarji podali iz štarta v Nici proti Provansi, etapa pa se je končala s ciljem v Sisteronu. Čakali so jih štirje kategorizirani vzponi, trije tretje in eden četrte kategorije.

V boju za rumeno majico ni bilo pričakovati sprememb, saj je ekipa Deceuninck - Quick-Step naredila vse, da je majica ostala na plečih Juliana Alaphilippa.

Že kmalu po začetku etape so pobegnili Anthony Perez (Cofidis), Jérôme Cousin (BB Hotels-Vital Concept) in Benoît Cosnefroy (AG2R-La Mondiale) in si kmalu privozili nekaj minut prednosti. Po 71 km dirke je v ospredju ostal le Cousin, ki je 16 kilometrov pred ciljem moral priznati premoč glavnine. Perez, eden izmed ubežnikov je etapo nesrečno končal. Po počeni pnevmatiki je lovil vodilno skupino, a na spustu pri 60 km/h trčil v ekipno vozilo, padel in si zlomil ključnico. Po etapi bi sicer oblekel pikčasto majico.

V glavnini ni bilo posebnosti, razen boja za pikčasno majico, ki jo sedaj nosi Francoz Benoît Cosnefroy (AG2R La Mondiale).  Padec 6 km pred ciljem je na tla spravil tudi del ekipe Jumbo Visma. Padli so van Aert, Cosnefroy, Tony Martin in Dayer Quintana.

V ospredju so se formirali šprinterski vlaki, med favoriti so bili Peter Sagan, Sam Bennett, Caleb Ewan, Cees Bol in Mads Pedersen. Najhitrejši je bil Caleb Ewan, ki se je veselil četrte etapne zmage na dirki po Franciji.

Tadej Pogačar je bil 22., mesto za njim Jan Polanc, 72. je v cilj prišel Primož Roglič in 88. Matej Mohorič, vsi v času zmagovalca.

Objavljeno: 31.08.2020