×

Brajkovič odličen v kraljevski etapi

Jani Brajkovič

Na dirki po Furlaniji Julijski Krajini tekmuje kar nekaj slovenskih ekip. V drugi etapi je Tilen Finkšt (Ljubljana Gusto Santic) osvojil četrto mesto, dan kasneje na kraljevski etapi pa je Jani Brajkovič  (Adria Mobil) osvojil šesto mesto.

Etapna dirka Giro del Friuli se s četrto etapo končuje v nedeljo. Na dirki tekmuje 32 ekip, med katerimi so tudi slovenske ekipe Adria Mobil, KK Kranj, Ljubljana Gusto Santic in v dresu NTT Continental Cycling Team Slovenec Martin Lavrič.

V drugi etapi je Tilen Finkšt četrti prevozil ciljno črto, kot 28. pa je v cilj prišel njegov ekipni kolega Rok Korošec. Pred zadnjim vzponom je prišlo do padca, zaradi katerega se je glavnina razbila na pol, v padec pa so bili ujeti tudi kolesarji Adrie Mobila, tudi Brajkovič in Kristjan Hočevar, aduta ekipe za visoka mesta v skupnem seštevku. Izgubila sta pol minute.

Na tretji etapi z dvema težkima vzponoma je Brajkovič na zelo selektivnem zadnjem vzponu uspel vnovčiti dobro pripravljenost, ki jo je kazal že na SP v Imoli in etapo končal na visokem šestem mestu.

Zmagal je eden od največjih mladih talentov, 21-letni Norvežan Aleksander Leknessund, ki je tudi vodilni v skupnem seštevku.

Objavljeno: 10.10.2020

Vir/avtor: KK Adria Mobil