×

Rebellin kljub 50-im letom drugo leto v novi ekipi

Davide Rebellin

Po poročanju italijanskega dnevnega časopisa La Gazzetta dello Sport je italijanski kolesar Davide Rebellin, ki bo prihodnje leto star 50 let, tik pred podpisom pogodbe s kamboško celinsko ekipo.

O koncu profesionalne kariere je Rebellin razmišljal že leta 2019, a se je kasneje premislil. V dresu hrvaške ekipe Meridiana Kamen je letos maja povedal, da koronavirus ne bo odločal o koncu njegove kariere. V 28-letni profesionalni karieri je zmagal na 60. dirkah, med katerimi so tri ardenske klasike, leta 2008 je osvojil dirko Pariz-Nica, šest let kasneje pa dirko Giro dell'Emilia, letos pa je zaradi odpovednih dirk sicer vozil le na štirih dirkah.

Kljub temu ga to ni oviralo, da si ne bi iskal nove ekipe. Kot je povedal novinarju časopisa La Gazzetta dello Sport, je tik pred podpisom pogodbe s Cambodia Cycling Academy.

Kot zanimivost, letos je na dirki GP Poreč slavil mladi, 19-letni Olav Kooij, ki bo prihodnje leto drugo polovico sezone vozil v ekipi Primoža Rogliča, enajsti pa je v cilj prišel Rebellin, ki je za mladim Nizozemcem zaostal 4 sekunde. Najboljši rezultat letos pa je osvojil na dirki po Romuniji s sedmim mestom v prvi etapi, dirko pa je zaključil na skupno osmem mestu.

Objavljeno: 08.12.2020