×

Pogačar med prvo deseterico, zmaga Van der Poelu

Pogačar

Na etapni dirki po Združenih arabskih emiratih se je končala prva etapa dirke, ki jo je osvojil Nizozemec Mathieu Van der Poel (Alpecin-Fenix).Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) je etapo končal na šestem mestu in tako odlično začel dirko, v kateri je cilj njegove ekipe skupna zmaga.

Odličen ciklokrosist Van der Poel je imel v finalnem šprintu najhitrejše noge in tako oblekel dres vodilnega kolesarja. Drugo mesto je osvojil njegov rojak David Dekker (Team Jumbo-Visma), tretji pa je ciljno črto prečkal Danec Michael Mørkøv (Deceuninck - Quick Step).

Prva etapa

Etapa, dolga 176 kilometrov, je bila hitra, zato se je glavnina že kmalu razbila v več manjših skupin. Je pa že v prvi etapi dirko otežil spreminjajoč se veter, ki je iz boja izločil kar nekaj šprinterjev. Najbolje se je z vetrom spopadla vodilna skupina 26-ih kolesarjev, med katerimi so bili tudi Pogačar, branilec lanskega naslova Adam Yates in še en favorit za skupno zmago, João Almeida. V ospredju se je uspelo obdržati tudi novincu v dresu Jumbo-Visme 23-letnemu Dekkerju in sprinterjema Fernandu Gavirii in Eliu Vivianiju. Kar nekaj favoritov za etapno zmago pa je ostalo v ozadju, med njimi Sam Bennett in Caleb Ewan, neuspešna pa je bila tudi ekipa BORA-hansgrohe, ki je Pascala Ackermanna želela pripeljati v pozicijo za šprint.

Tudi skupine v ozadju so se poskušale približati vodilni grupi, a jim ni uspelo. Tako so v ozadju ostali tudi Wout Poels, Sepp Kuss, Alejandro Valverde in Vincenzo Nibali in Chris Froome.

Tudi Jan Polanc in Luka Mezgec sta etapo končala v drugi skupini. Polanc je osvojil 50. mesto, Mezgec je etapo končal na 98.

V ponedeljek se bodo kolesarji pomerili v 13-kilometrski posamični vožnji na čas, kjer je glavni favorit za zmago Italijan Filippo Ganna.

Objavljeno: 21.02.2021