Moje prijave (0)
×

JANKO ŽELEZNIKAR JE DRŽAVNI PRVAK V ZIMSKEM TRIATLONU

Državno prvenstvo v zimskem triatlonu predstavlja slovenski uvod v novo tekmovalno sezono. Že tretje leto pa je organizirano v okviru odprtega avstrijskega državnega prvenstva v avstrijskem Beljaku.  Na štartu se je zbralo 191 tekmovalcev, med njimi tudi četverica Slovencev. Najhitrejši v cilju je bil Janko Železnikar (TK Ljubljana), ki je preizkušnjo, dolgo 7 km teka, 11 km MTB in 10 smučarskega teka premagal v času 1:53,48,20 in se tako veselil naslova državnega prvaka v zimskem triatlonu.

“Mislil sem, da bo boljše in lažje, ampak na koncu se je izkazalo, da je bila zelo zahtevna preizkušnja. Tek sicer v redu, kolo slabo, proga načeta, 20 do 30 centimetrske kolesnice, v smučarskem teku sem pa tako ali tako “doma”. Tako, da sem na koncu z rezultatom kar zadovoljen,” je povedal novi državni prvak, za katerega je bila ta tekma generalka pred Svetovnim prvenstvom, ki bo od 18. do 21. marca v Andori.

Drugi je bil Miro Kregar (TK Trisport Kamnik), tretji Bojan Trojar in četrti Matija Romšak (TK Trisport Kamnik). Zmagovalec tekme je postal 37 letni Italijan Giuseppe Lamastra 1:26,58,41. Železnikar je v končni razvrstitvi osvojil 20. mesto, Kregar 51., Trojar 58. in Romšak 73.