×

Tirreno-Adriatico: Mezgec peti v prvi etapi, pred kolesarji druga, hribovita etapa

Mezgec

Začela se je dirka od Tirenskega do Jadranskega morja, na kateri nastopajo štirje Slovenci. V prvi, sprinterski etapi je zmagal Vout van Aert (Jumbo Visma), Luka Mezgec (Bike Exchange) je v šprintu zasedel 5. mesto.

Eden glavnih favoritov dirke je Tadej Pogačar, ki ima ob sebi zvestega pomočnika Jana Polanca (UAE Team Emirates), četrti Slovenec na dirki pa je Jan Tratnik (Bahrain-Victorius).

Dirko je leta 2019 dobil Primož Roglič, ki je trenutno vodilni na dirki Pariz-Nica. Rogličev uspeh si želi ponoviti Tadej Pogačar, ki že ima eno zmago z dirke po Združenih arabskih emiratih v letošnji sezoni. Prvo etapo, ki se je končala s šprintom, je končal na 29. mestu v času zmagovalca. Pred dirko je povedal:

»Prvič grem na dirko Tirreno-Adriatico in sem zelo navdušen. Dirka ima vsega po malem, vzponov, ravnine, na koncu pa nas čaka kronometer, zato se bomo vsak dan borili za zmago. Upam na dobro skupno uvrstitev, ciljali pa bomo tudi na sprinerske zmage. Želimo si nadaljevati dobro dirkanje, kot smo ga prikazali na dirki po ZAE.«

Ekipo UAE poleg Pogačarja in Polanca sestavljajo Italijan Davide Formolo, Kolumbijec Fernando Gaviria, Poljak Rafal Majka, Portugalec Ivo Oliveira in Argentinec Max Richeze, ki bodo pomagali Pogačarju do novega uspeha.

Vodilni po prvi etapi

Po prvi etapi je majici vodilnega Belgijec Wout van Aert, ki prvič nastopa tudi v vlogi kapetana. Tako ima ekipa Jumbo Visma po včerajšnji etapni zmagi Primoža Rogliča na dirki Pariz-Nica dva vodilna kolesarja v skupnem seštevku.

Drugo mesto v prvi etapi je osvojil Avstralec Caleb Ewan (Lotto Soudal), tretje pa Kolumbijec Fernando Gaviria (UAE Team Emirates).

Polanc je etapo končal na 69. mestu, Tratnik pa na 87.