×

Matevž Govekar do zmage na mednarodni dirki Kirschblütenrennen

Matevž Govekar

Matevž Govekar (Tirol KTM Cycling) je v nedeljo v šprintu glavnine zmagal na 59. izvedbi dirke Internationale Kirschblütenrennen v Avstriji. Drugo mesto je osvojil Felix Groß (rad-net Rose), tretje pa Govekarjev ekipni kolega Leslie Lührs.

Po etapni dirki Tour of the Alps, ki jo je Matevž Govekar zaključil na 25. mestu med mladimi kolesarji, je imel le dan premora.

»Zame je bila to prva etapna dirka, zelo težka in z veliko klanca. Rezultatsko nisem ravno ciljal visoko, vendar sem jo na koncu uspešno zaključil.«

Že v nedeljo se je pomeril na tradicionalni dirki v Zgornji Avstriji. Nekdaj odličen gorski kolesar, ki se je iz ekipe MebloJogi letos preselil v avstrijsko ekipo Tirol KTM Cycling, je bil v zaključnem šprintu premočan za nasprotnike. Kot pravi, se v novi ekipi počuti že popolnoma domače.

»Dirka v Welsu, 59. Internationales Kirschblutenrennen, mi je po profilu precej bolj ustrezala kakor dirkanje v prejšnjih petih dneh. Z ekipo smo dirkali aktivno, znašel sem se v begu še z dvema kolesarjema. Kljub nevtralizaciji bega sem se uspel regenerirati, zato sem fantom dejal, da sem pripravljen za sprint in v finalu se je izšlo meni.«

Dirka je bila dolga 171,6 kilometrov, povprečno pa so kolesarji vozili s hitrostjo 43,4 km/h. Na dirki je bil tudi Andi Bajc (Felbermayr Simplon Wels), ki je prav tako dirko zaključil v ospredju. Uvrstil se je na 9. mesto, njegov ekipni kolega Žiga Grošelj pa je bil 55.

»S predstavami v zadnjih sedmih dneh smo lahko zadovoljni v celotni ekipi, saj smo namreč nastopili na dirki Tour of the Alps, na kateri je Felix Engelhardt osvojil majico najboljšega v šprintih, Florian Lipowitz pa generalno 18. mesto,« je še dodal Matevž Govekar.

Matevža z ekipo že v prihodnjem tednu čaka nova dirka.

Objavljeno: 26.04.2021