×

VN Občine Komenda z mednarodno udeležbo

Žan Lopatič

S 14. izvedbo dirke VN Občine Komenda, Lidlov Pokal za mlade 2021, se je v organizaciji kluba POGI TEAM GENERALI - Kolesarsko Društvo ROG pričela sezona cestnih dirk na domačih tleh. Na njej so se pomerili dečki in deklice, mlajši, starejši mladinci in mladinke ter članice. Dirka, ki šteje za Pokal Slovenije, je bila mednarodno obarvana, saj so nastopili tudi kolesarji iz Italije, Avstrije in Hrvaške.

Tekmovali so na krožni progi dolžine 3,3 kilometre z dodatnih 300 metrov do cilja klanca. Kolesarje je v oblačnem vremenu z nekaj sončnimi žarki oviral tudi veter. Prva dirka po dolgem premoru je bila nervozna, kar je povzročilo nekaj padcev, ki so se na srečo končali le z odrgninami.

Naprej so štartali dečki C z deklicami B in C, ki so prevozili štiri kroge, sledili so dečki A in B z deklicami A in mlajšimi mladinkami. Ti so prevozili osem krogov, osemnajst krogov pa je čakalo mlajše mladince in starejše mladinke. Kot zadnji so se na 25 krogih oziroma 82,8 kilometrov dolgi trasi pomerili starejši mladinci in članice.

VN Komende

Prvi trije po kategorijah:

VN Komende

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI je zmagal Fabrizio Perin (G.S. CANEVA GOTTARDO GIOCHI ASD), drugi je bil Adam Jordan (KK ADRIA MOBIL) in tretji Martin Eržen (KK KRANJ).

E. Bujak

V kategoriji ČLANICE (WE) je prvo mesto osvojila Eugenia Bujak (ALE BTC LJUBLJANA), druga je bila Urška Bravec (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Maaike Boogaard (ALE BTC LJUBLJANA).

Anže Ravbar

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI je bil najhitrejši Anže Ravbar (KK ADRIA MOBIL), drugo mesto je osvojil Cian Hampton (JUNIOR CYCLING TEAM GRAZ) ter tretje Davide Stella (G.S. CANEVA GOTTARDO GIOCHI ASD).

Nuša Maroz

V kategoriji STAREJŠE MLADINKE (WJ) je prvo mesto osvojila Nuša Moroz (KD SLOGA 1902 IDRIJA), druga je bila Pija Galof (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Nika Bobnar (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

Žan Lopatič

V kategoriji DEČKI A (U15/2) je zmagal Žan Lopatič (POGI TEAM GENERALI), drugi je bil Heimo Fugger (SPORT AM WOERTHERSEE) in tretji Bor Ebner (POGI TEAM GENERALI).

Robert W.

V kategoriji DEČKI B (U15/1) je prvo mesto osvojil Robert Wagner (JUNIOR CYCLING TEAM GRAZ), drugi je bil Santiago Wrolich (RC KAC) in tretji Nik Muršec (PERUTNINA PTUJ).

Hana Kranjec Žagar

V kategoriji MLAJŠE MLADINKE (WU17) je prvo mesto osvojila Hana Kranjec Žagar (CALCIT BIKE TEAM), druga je bila Florentina Prünster (JUNIOR CYCLING TEAM GRAZ) in tretja Tia Špringer (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

Maj Bohak

V kategoriji DEČKI C (U13) je bil najhitrejši Maj Bohak (PERUTNINA PTUJ), drugo mesto je osvojil Maks Majnik (POGI TEAM GENERALI) ter tretje David Adam (PERUTNINA PTUJ).

Maja Vuršič

V kategoriji DEKLICE C (WU13) je bila najhitrejša Maja Vurušič (KK ADRIA MOBIL), druga je bila Zara Bukovec (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Lilli Sagerschnig (SPORT AM WOERTHERSEE).

Hana Jeromel
V kategoriji DEKLICE B (WU15/1) je prvo mesto osvojila Hana Jeromel (PERUTNINA PTUJ), druga je bila Zoja Špringer (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Sophie Di Bernardo (SPORT AM WOERTHERSEE).