×

Na dirki San Sebastian najhitrejša van Vluetenova, Pintarjeva najboljša Slovenka

Urša Pintar

V Baskiji je bila na sporedu druga izvedba dirke svetovne serije Donostia San Sebastian Klasikoa, kjer so dirkale tudi slovenske predstavnice. Urša Pintar (Ale BTC Ljubljana) je osvojila 14. mesto, Špela Kern (Massi - Tactic Women Team) je bila 35., mesto za njo pa je v cilj prišla Urška Žigart (Team BikeExchange).

Do zmage na 139,8 kilometrski preizkušnji, kjer so se kolesarke spopadle s štirimi kategoriziranimi vzponi, je prišla dobitnica olimpijskega srebra v cestni preizkušnji in zlata v vožnji na čas Annemiek van Vlueten, ki je v cilj prišla s 36 sekundno prednostjo pred Američanko Ruth Winder (Trek-Segafredo). Tretje mesto je v ciljnem šprintu z zasledovalkami osvojila Pintarjeva sotekmovalka Italijanka Tatiana Guderzo, ki je za Nizozemko zastala za minuto in 35 sekund.

Van Vluetenova je vodilni skupini pobegnila na zadnjem vzponu na Murgil v zadnjih 9 km dirke.

Dirka je potekala v navijaškem vzdušju, saj je kolesarke spodbujalo veliko navdušenih navijačev.

Objavljeno: 31.07.2021