×

Per v prvi deseterici uvodne etape Sazka Tour na Češkem

Per

Na 12. dirki po Češki, ki se zaradi spremenjenega sponzorja imenuje Sazka Tour, nastopa osem Slovencev. Prvo etapo je David Per kot najboljši Slovenec zaključil na devetem mestu.

Za zmago so se pomerili trije ubežniki, med katerimi je bil najmočnejši Nemec Joshua Huppertz (Team Lotto - Kern Haus), pred Norvežanom Idarjem Andersenom (Uno-X Pro Cycling Team) in rojakom Tomom Lindnerjem (P&S Metalltechnik). Trojica je bila del zgodnje ubežne skupine petih kolesarjev, ki se je uspela pred glavnino pripeljati do cilja in pomeriti za zmago.

Poleg ekipe Adria Mobil v sestavi Aljaž Jarc, Kristjan Hočevar, Aljaž Colnar, David Per, Žiga Horvat in Boštjan Murn sta na dirki tudi Andi Bajc in Žiga Grošelj (oba Team Felbermayr - Simplon Wels).

Uvodna etapa

Prva, razgibana etapa od Prostějova do Uničova je bila dolga 150,8 kilometra. V zadnjih petdesetih kilometrih so se kolesarji pomerili z dvema vzponoma, nato pa jih je čakal še 15 kilometrski spust in deset kilometrska ravnina do cilja. Trojica je bila del ubežne peterice, ki si je privozila največ štiri minute prednosti pred glavnino. Ta je začela kopneti, ko je tempo začela diktirati ekipa Intermarché-Wanty-Gobert. A nemško-norveška naveza je bila vseeno premočna in v cilj so uspeli priti 15 sekund pred glavnino. Per si je pripeljal 9. mesto, med prvo dvajseterico, na 17. mesto, se je uvrstil še Andi Bajc.

Favorit Adrie Mobil je Kristjan Hočevar

Pred odhodom na Češko je povedal:

»Dirko po Češki že nestrpno pričakujem, saj bo po enomesečnem premoru lepo spet pripeti štartno številko. Nekateri kolesarji smo se pripravljali na višinskih pripravah, drugi pa so trenirali in dirkali doma. Mislim, da smo vsi v dobri formi, tako da se dirke res zelo veselim«.

Veliko si obeta tudi športni direktor ekipe Marko Kump, ki je za spletno stran domačega kluba povedal:

»Po dirki Po Sloveniji bomo prvič nastopili s kompletno ekipo. Del ekipe se je vrnil z višinskih priprav, ki so potekale v Livignu. Pridružil se bo ekipi, ki je uspešno nastopila na enodnevni dirki na Češkem in v Kranju. Združeni bomo nastopili na dirki prve kategorije, na kateri nastopa »zgolj« ena WorldTour ekipa, vendar dirka zaradi tega ne bo nič lažja. Prav nasprotno, ko nastopajo ekipe drugega ranga, so po navadi še veliko hitrejše in težje, saj se mladi kolesarji želijo dokazati in napadajo od starta do cilja. Dirka Sazka Tour bo tudi generalka za naše kolesarje do 23 let, kajti takoj po dirki odpotujejo Gal Glivar, Kristjan Hočevar in Aljaž Jarc  v Francijo na Tour de l'Avenir, kjer bodo zastopali Slovenijo na največji dirki na svetu za mlajše člane«.

Objavljeno: 05.08.2021