×

Matevž Govekar peti, Anže Skok deveti na GP Poggiana

Govekar

45-ta izvedba zahtevne italijanske klasike Gran Premio Sportivi di Poggiana - Trofeo Bonin Costruzioni se je v nedeljo končala z zmago Italijana Riccarda Ciuccarellija (Biesse Arvedi). Odlično peto mesto je osvojil Matevž Govekar (Tirol KTM Cycling Team), devet opa Anže Skok (Ljubljana Gusto Santic).

Zelo težka in zahtevna dirka, saj jo je izmed 170 kolesarjev končalo le 44, je bila dolga 164,2km. Govekar je bil del ubežne skupine, v zaključku pa se je uspel med večjo skupino kolesarjev v šprintu prebiti na peto mesto. Štiri mesta za njim se je uvrstil Rogovec Anže Skok, kar je odlična popotnica za oba člana slovenske reprezentance, ki se bosta pomerila na etapni dirki Tour de l ' Avenir, odskočni deski številnih mladih kolesarjev. Dirka, ki jo imenujejo tudi mali Tour de France za kolesarje do 23 let, se prične 13. avgusta.

Dirko GP Poggiana je med člani ekipe Ljubljana Gusto Santic na 37. mestu končal še Dylan Hopkins, Matic Maček, Viktor Potočki in Teo Pečnik pa dirke niso končali.

Objavljeno: 09.08.2021