×

Dirka po Poljski: Matej Mohorič v drugi etapi tretji, skupno že drugi

Matej Mohorič

V drugi etapi dirke po Poljski z zaključkom na klanec je zmagal João Almeida (Deceuninck - Quick Step), Matej Mohorič (Bahrain Victorius) je osvojil tretje mesto. Drugo mesto si je izboril Diego Ulissi (UAE-Team Emirates). Portugalec je prevzel vodstvo v skupnem seštevku, Mohorič pa je skupno že na drugem mestu.

Matej Mohorič (Bahrain Victorius) je v drugi etapi dirke po Poljski ponovno pokazal, da je v odlični formi. Boril se je za dodatne točke na vmesnih letečih šprintih in z bonus točkami prišel na drugo mesto v skupnem seštevku, v zaključku pa je diktiral tempo glavnine, saj je po napadu ekipe Lotto Soudal pobegnila sedmerica, ki so jo kmalu ujeli.

200 km dolga druga etapa

Druga etapa je bila dolga 200,8 kilometra. 10 kilometrov pred koncem je s pobegom poskusil Italijan Filippo Conca (Lotto Soudal), a je bil kmalu ujet. V zaključku je kolesarje čakal strm vzpon na Kalwarie Pacławske s povprečnim naklonom 8,9%, ki v zadnjem kilometru doseže do 15%, cesta pa se izravna šele zadnjih 200 metrov do cilja.

Zaključni vzpon

Prvi ga je osvojil Mohorič, skupaj s Timom Wellensom in Biniamom Ghirmayem.

V zaključnem kilometru je napadel João Almeida, s protinapadom je poskusil Diego Rubio, a ni bil uspešen. Nato je poskusil Diego Ulissi, ki je dohitel Portugalca. Lovil ju je tudi Mohorič, a je bil cilj nekoliko preblizu in za zmago sta se pomerila Portugalec in Italijan.