×

Matej Mohorič skupno odličen drugi na Dirki po Poljski

Matej Mohorič

Zadnjo, sedmo etapo dirke po Poljski, dolge 145 km, je osvojil ubežnik Nizozemec Julius van den Berg (EF Education-Nippo), ki je prišel do prve profesionalne zmage v karieri. Skupno zmago je osvojil Portugalec João Almeida (Deceuninck-Quick-Step), ki je vodstvo prevzel v drugi etapi in ga obdržal do zadnje etape.

Državni prvak v cestni vožnji Matej Mohorič (Bahrain Victorius) je dirko zaključil na drugem mestu, zmaga se mu je izmaknila za 20 sekund. Že po drugi etapi je bil v skupnem seštevku na tretjem mestu, uvrstitev mu je uspelo izboljšati še za mesto. Dve etapi je končal na drugem mestu, le malo je manjkalo do zmage, enkrat pa je bil tretji. To je v letošnji sezoni njegov najboljši rezultat, etapno dirko Po Sloveniji je končal na 7. mestu.

»Želeli smo osvojiti dober rezultat v skupnem seštevku in zmagati v šprinterskih etapah. Phil je z zmago v prvi etapi odnesel pritisk v ekipi. Vzdušje med dirko je bilo dobro, timsko delo je bilo neverjetno, zato se moram zahvaliti vsem kolesarjem in osebju ekipe Team Bahrain Victorious. Drugo mesto v skupnem seštevku je zelo dober rezultat. V zadnjem času je bilo veliko drugih in tretjih mest, vendar upajmo, da bomo v prihodnosti dosegli tudi zmage, saj sezona še ni povsem končana. Prihajajo še nekatere pomembne dirke, katerih se že veselim,« je povedal Mohorič.

Na tretjem mestu je dirko končal zmagovalec dirke leta 2018 Poljak Michal Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), ki je za Mohoričem zaostal za 7 sekund.

Objavljeno: 15.08.2021