×

Vuelta: Jakobsen do zmage, Roglič varno do cilja

Rogla

Nizozemski sprinter ekipe Deceuninck-Quick-Step Fabio Jakobsen je zmagal na četrti etapi Dirke po Španiji. Rdečo majico je v tretji etapi oblekel Rein Taaramäe (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux), Primož Roglič (Jumbo Visma) je po včerajšnji izgubi vodilne pozicije na tretjem mestu.

Po 163 kilometrih je na zahtevnem cilju v Molini de Aragón slavil Jakobsen, ki se je zmage zelo razveselil in jo posvetil družini ter zdravstvenemu osebju, ki mu je omogočilo, da po grozovitem padcu na Dirki po Poljski ponovno posega po zmagah. Ta se mu je izmuznila že v drugi etapi, kjer je osvojil drugo mesto. Tokrat je bil močnejši od Francoza Arnauda Demareja (Groupama - FDJ). Tretji je bil Danec Magnus Cort (EF Education – Nippo).

Etapa je bila namenjena šprinterjem. Takoj po štartu so šli v beg trije Španci Carlos Canal, Angel Madrazo (oba Burgos BH) in Joan Bou (Euskaltel Euskadi), ki so si privozili dobre štiri minute prednosti. A pričakovano so se za zmago pomerili šprinterji, saj so bili ubežniki ujeti dobrih 13 km pred ciljem.

Vodilni v skupnem seštevku Estonec Rein Taaramäe je padel dva kilometra pred ciljem, se hitro vrnil v glavnino in  obdržal enak čas kot glavnina (pravilo treh kilometrov) in je še vedno v rdeči majici.

Primož Roglič je v cilj prišel na 36. mestu in ostaja skupno na tretjem mestu. Jan Polanc je bil 36, Luka Mezgec 69, Jan Tratnik pa 178.

Objavljeno: 17.08.2021