×

Ženska krajša različica Vuelte, tudi s Slovenkami

Vuelta

Photo Gomez Sport

Ob članski Dirki po Španiji, ki jo je že tretjič osvojil Primož Roglič, je v Španiji potekala tudi sedma izvedba ženske različice dirke svetovne serije Ceratizit Challenge by La Vuelta. Na njej so nastopile štiri slovenske predstavnice, Špela Kern (Massi - Tactic Women Team), Eugenia Bujak, Urša Pintar (obe Alé BTC Ljubljana) in Urška Žigart (Team BikeExchange). Skupno zmago je osvojila Annemiek van Vleuten (Movistar Team).

Prvo in tretjo etapo je izmed slovenskih predstavnic najvišje končala Bujakova.. V prvi je osvojila 11., v tretji pa 22. mesto. V drugi etapi je za odličen rezultat poskrbela Urška Žigart, ki je postavila 9. čas zahtevnega gorskega kronometra. Zadnja etapa se je končala nekaj ur pred moško izvedbo, cilj pa je bil prav tako pred impresivno katedralo v Santiagu de Composteli. Tokrat je bila med Slovenkami najhitrejša Špela Kern na 25. mestu.

V skupnem seštevku je Eugenia Bujak dirko zaključila na 36. mestu, Kernova je bila 39., Žigartova pa 45. Urša Pintar dirke ni končala.

Ekipa Ale BTC Ljubljana se je veselila drugega mesta v skupnem seštevku Švicarke Marlen Reusser, na tretjem pa je dirko končala njena rojakinja Elise Chabbey (Canyon SRAM Racing).

Objavljeno: 06.09.2021