×

Osem medalj in trije svetovni prvaki na Svetovnem prvenstvu amaterjev

Guček

V Sarajevu z okolico se je z vožnjo na čas začelo Svetovno prvenstvo amaterjev oz. Granfondo World Championships. Slovenci so osvojili kar osem medalj.

Vožnja na čas se je odvijala na 19,2 km dolgi, tehnično izredno zahtevni progi, s startom in ciljem na Palah. Hladno in občasno deževno vreme je progo naredilo še težjo, vendar so se tekmovalci vseh starostnih kategorij z njo spoprijeli pogumno in odločno.

Slovenija je že po tradiciji med najuspešnejšimi državami v tej disciplini in slovenski tekmovalci tudi letos niso razočarali. Skupno so osvojili osem medalj, od tega tri zlate. Absolutni zmagovalec in hkrati zmagovalec v kategoriji M45-49 je postal Andrej Guček, prvi mesti pa sta osvojili tudi Tina Ušeničnik v kategoriji W70-74 ter Jožefa Anžel v kategoriji W65-69.

Jožefa Anžel

SP

Druga mesta so v svojih kategorijah osvojili Laura Šimenc W19-34, Rafael Končina M75-79, Igor Kopše M45-49 in Matej Lovše M35-39 tretje mesto pa Dean Bratuš M40-44. Med prvo deseterico so se uvrstili še Aja Opeka, Petra Pasar, Borja Jelič, Zoran Ribič, Tadej Sedar, Andrej Žavbi in Mitja Lesjak.

Kopše
Lučke

Aja

Svetovno prvenstvo, ki se je za slovenijo začelo sanjsko, se bo nadaljevalo z ekipno štafetno preizkušnjo, v kateri bosta nastopili dve slovenski štafeti. Obe štafeti, ki ju bosta zastopali Laura Šimenc, Matej Lovše, Dean Bratuš in Andrej Žavbi ter Katarina Novak, Mitja Mesarič, Borja Jelič in Iztok Melanšek, seveda merita na sam vrh.