×

Člani slovenske reprezentance uspešni na prestižni klasiki Gent-Wevelgem

TS

Člani slovenske mladinske reprezentance in reprezentance mlajših članov so se v nedeljo pomerili na dirki pokala narodov, belgijski klasiki Gent-Wevelgem, kjer so dosegli odlične rezultate.

80. izvedba dirke mlajših članov se je za slovensko reprezentanco končala z uspehom Anžeta Skoka, ki je dirko končal na petem mestu. Najmočnejši v šprintu večje skupine kolesarjev je bil Britanec Samuel Watson. Pomladanska klasika je bila dolga 177 kilometrov, v novem reprezentančnem dresu so nastopili še Boštjan Murn (osvojil 33.mesto), Jaka Špoljar (osvojil 68. mesto), Mihael Štajnar (osvojil 80. mesto) in Luka Ziherl (dirke ni končal). Zaradi bolezni na dirki ni bilo Matevža Govekarja.

Starejši mladinci so se pomerili na dirki, dolgi 123,9 kilometrov. Zmagal je Italijan Thomas Capra, najboljši član reprezentance na 14. mestu je bil Žak Eržen, ki je za zmagovalcem zaostal za 29 sekund. Na 64. mestu je končal Natan Gregorčič, na 67. Marcel Skok in na 76. Grega Podlesnik. Dirke nista končala Aljaž Žefran in Jan Lešnik.

Na 77,5 kilometrski dirki pa so se pomerile mladinke. Debitantka na prvi veliki dirki Neža Zupančič je osvojila 11. mesto, na 27. mestu je ciljno črto prevozila Nuša Moroz, na 43. Tia Špringer, na 54. Špela Colnar in na 59. Pia Galof.

Objavljeno: 27.03.2022