×

Dirka po Baskiji: Roglič ubranil vodstvo, zmaga Alaphilippu

Roglič

Zmago na drugi etapi Dirke po Baskiji je osvojil Julian Alaphilippe (Quick-Step Alpha Vinyl Team). Primož Roglič (Jumbo Visma) je ubranil majico vodilnega in se uvrstil na 13. mesto . Drugi je bil Fabien Doubey (TotalEnergies) in tretji Quinten Ermans (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux).

Najdaljša etapa letošnje izvedbe od Leitze do Viane je bila dolga 207,9 kilometrov, namenjena je bila šprinterjem. Sicer je imela etapa tri gorske cilje, prvi 3,7 km dolg vzpon na Uitzi s 6,9 odstotnim naklonom je kolesarje pričakal kmalu po začetku etape. Po slabih 60 kilometrih dirke jih je čakal vzpon druge kategorije na Lizarango s povprečnim naklonom 5,4 odstotka in dolžino slabih 10 kilometrov. Na zadnji 12,7 kilometra dolg gorski cilj pa so se povzpeli po 180 kilometrih vožnje. Tudi zaključni kilometri so bili razgibani s ciljem nekoliko navkreber.

Po dvajsetih kilometrih dirke je pobegnila četverica domačih kolesarjev Julen Amezqueta (Caja Rural - Seguros RGA), Ander Okamika (Burgos-BH), Ibai Azurmend (Euskaltel – Euskadi) in Ibon Ruiz (Equipo Kern Pharma) in si privozila preko pet minut prednosti. Diktiranje tempa glavnine je prevzela ekipa Jumbo Visma.

Jan Polanc (UAE Emirates) je v cilj prišel na 40. mestu, Domen Novak (Bahrain Victorious) je bil 108. mestu.

Objavljeno: 05.04.2022