×

Pšajnovški kronometer

Udeležencem in organizatorju današnjega, letos zadnjega kronometra, ki šteje za slovenski pokal amaterjev v vožnji na čas, je bilo vreme zelo naklonjeno.

Marko Baloh

Trasa kronometra je bila iz prvotne zaradi del na cestišču prestavljena v Tuhinjsko dolino. Kolesarji so morali na trasi premagati 350 m višinske razlike do cilja nad vasjo Laseno na nadmorski višini 790 metrov. Glede na to, da nekaterih tekmovalcev na kronometru ni bilo, je v določenih kategorijah prišlo do spremembi v končni pokalni razvrstitvi.

Absolutno najhitrejši je bil Uroš Verčič (ŠD BAM.Bi) s časom 19:48, drugi čas trase (20:15) je dosegel Primož Porenta ŠD BAM.Bi. Tretji najboljši čas 20:18 je dosegel član KD Alpe Grega Filipič.

Med ženskami je najboljši čas dosegla Teja Gulič (TUŠMOBIL). Laura Šimenc (KD Alpe) si je s časom 23:51 priborila absolutno drugo mesto, tretje mesto pa je dosegla Andreja Jagodic (Tušmobil) s časom 24:40.