×

Na Majka Gran Fondu v kronometru zmaga dveh Slovencev

Igor Kopše

Na Poljskem ta vikend poteka Majka Gran Fondo, ki se ponaša z imenom poljskega kolesarskega zvezdnika Rafała Majke, sicer sotekmovalca najboljšega kolesarja sveta Tadeja Pogačarja. Prvi dan je potekal kronometer, na katerem je absolutno zmago osvojil Igor Kopše (ŠD Team Turbo Tropovci),  zmago v kategoriji od 60 do 64 let pa Andrej Žavbi (Tuš T.E.A.M.).

Odlično organiziran kronometer je bil dolg 20 kilometrov, amaterski kolesarji so se pomerili s 190 višinskimi metri. Potekal je po lepi trasi v nekoliko oblačnem vremenu, nastopilo je 186. tekmovalcev.

Andrej Žavbi

V nedeljo poteka cestna dirka, Gran Fondo v dolžini 105 kilometrov in Medio Fondo dolžine 72 kilometrov in predstavlja kvalifikacijsko dirko za amatersko svetovno prvenstvo.

Nastopajoče je spodbujal tudi Rafal Majka, ki je večkrat vozil po slovenskih cestah in leta 2017 osvojil zmago na dirki Po Sloveniji.