×

FOTOGALERIJA: Retro sobota na Vršiču, zmagala favorita

Goni Pony 2022

Po lanski izvedbi v septembru se je letos zabavna in le za nekatere tekmovalna osma izvedba dirke Red Bull Gony Pony ponovno vrnila v junijski termin. Na vrhu brez presenečenj, zmago sta osvojila rekorderja proge Luka Kovačič in Laura Šimenc.

Luka Kovačič zmagovito do cilja

Tokrat rekorda sicer nista podrla, Lukov rekord znaša 39 minut in 39 sekund, Laurin 45 minut in 48 sekund. Gorski tekač Luka Kovačič je cilj osvojil 58 sekund počasneje kot lani. Tako kot sedmo izvedbo je drugo mesto tudi letos osvojil gorski tekač Klemen Španring (41:57) in tretje Patrik Mikac (45:03).

Laura Šimenc​Laura Šimenc ponovno najhitrejša

Laura Šimenc je do cilja potrebovala 47 minut in 6 sekund. Druga je bila Anja Plešnik (58:27), tretja Tajda Glamočak (1:00:45).

Na štartu je bilo preko 1200 ljubiteljev Pony koles, ki so po 13,5 km dolgi progi pognali hudiča na vrh Vršiča in na legendarnih kolesih premagali 801 višinski meter. Večino udeležencev je v cilj prišlo z nasmeškom in zadovoljnih, da so premagali vršiške serpentine.

Pri spustu v Kranjsko Goro, kjer je udeležence čakala slavnostna podelitev in retro žur, je verjetno zaradi neprilagojene hitrosti prišlo do nekaj padcev. Dva izmed udeležencev sta se huje poškodovala, želimo jim čimprejšnje okrevanje.