×

Reprezentanca uspešna na XCO Kumanovo, Rok Naglič drugi

XCO Kumanovo

Člani slovenske reprezentance v sestavi Rok Naglič, Matjaž Lozar, Jakob Klemenčič, Matic Kranjec Žagar in Maruša Knap so se ta vikend na severu Makedonije udeležili dirke XCO Kumanovo, kategorije UCI C1. Najvišje se je uvrstil Rok Naglič, ki je osvojil drugo mesto. Zmagal je slovaški kolesar Martin Haring.

Rok Naglič je o dirki povedal:

»Dirka je bila pravo nasprotje od dirke v Kočevju. Bilo je zelo vroče, ampak pogoji so vedno isti za vse. Z dirko sem zadovoljen, odpeljal sem jo v svojem ritmu, kar je zadostovalo za 2. mesto. Za najvišjo stopničko pa bom moral še malce potrenirat«

Jakob Klemenčič je bil 7., kar ga je pripeljalo do novih UCI točk.

»Za mano je ena vroča, težka dirka. Odpeljal sem solidno dirko in si privozil 7.mesto ter nove UCI točke, ki mi bodo zelo pomagale za naprej. Sedaj pa novim točkam naproti.«

Manj zadovoljna sta bil Matic Kranjec Žagar, ki je osvojil 9. mesto in Matjaž Lozar, ki je dirko zaključil na 18. mestu, saj na dan dirke ni imel dobrih nog.

Matic tokrat ni imel sreče:

»Noge so bile super, upal sem na dober rezultat za UCI točke. Žal mi je boljšo uvrstitev preprečila palica, ki se mi je po 500 m od starta zataknila in skrivila menjalnik. Tako se moram žal zadovoljiti z 9. mestom. Z dvignjeno glavo naprej k novim uspehom.«

V ženski članski kategoriji je zmagala 21-letna Grkinja Alexandra Adam. Maruša Knap je po nekaj tehničnih težavah osvojila četrto mesto z zaostankom osmih minut in 25 sekund.

»Težka in vroča dirka v Makedoniji. Osvojeno 4. mesto mi je prineslo kar nekaj UCI točk. Od štarta sem imela dobre noge in sem vodila na klanec, ampak žal šla čez sebe. Kasneje je tudi vročina naredila svoje. Malo težav je povzročil še menjalnik. Z vsako dirko se naučim nekaj novega in nabiram izkušnje. Hvala tudi selektorju Matjažu in Ani za vso pomoč in podporo.«

V dresu MBK Črni Vrh sta tekmovala tudi Jakob Mlakar, ki je osvojil 2. mesto in Daša Mlakar, ki pa kot edina v kategoriji mladink ni imela konkurence. Štartala je z elite tekmovalkami in uspešno zaključila dirko.

Objavljeno: 06.06.2022