×

Dirko po Švici končala le polovica kolesarjev

Geraint Thomas

Priljubljeno Dirko po Švici, ki kolesarjem tako kot dirka Po Sloveniji služi kot predpriprava za Tour, je dobil Britanec Geraint Thomas (INEOS Grenadiers). Zadnjo etapo - kronometer je osvojil njegov ekipni kolega Belgijec Remco Evenepoel.

24-letni Kolumbijec Sergio Higuita (BORA – hansgrohe) se je majice vodilnega tako veselil le en dan, dirko je končal na drugem mestu z zaostankom 1:12, na tretjem pa Jakob Fuglsang (Israel - Premier Tech) z zaostankom 1:16 za zmagovalcem.

Letošnja posebnost je, da je dirko končala le polovica kolesarjev, saj so se številne ekipe iz dirke umaknile zaradi naraščajočih okužb s koronavirusom. Med njimi tudi Peter Sagan (Team TotalEnergies), ki je dan pred zadnjo etapo sporočil, da je pozitiven, sicer brez simptomov. To je že njegov tretji pozitiven test v 18. mesecih.

Pred tem so zaradi okužbe med drugimi dirko že zapustili tudi takrat vodilni Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe), Pogačarjev sotekmovalec Marc Hirschi (UAE Team Emirates), člani ekipe EF Education–EasyPost Stefan Bisseger, Alberto Bettiol, Rigoberto Urán in Hugh Carthy ter Tom Pidcock (Ineos Grenadiers) in celotne ekipe Jumbo Visma, Bahrain Victoius,

Ženska različica dirke

Trenutno poteka tudi krajša, ženska različica dirke, na kateri sta tudi slovenski predstavnici Eugenia Bujak (UAE Team ADQ), ki je na kronometru postavila najhitrejši čas v ekipi in osvojila 13. mesto in Urška Žigart (Team BikeExchange - Jayco), ki je dosegla 32. čas kronometra. Njena ekipna kolegica Američanka Kristen Faulkner je bila najhitrejša in je prevzela vodstvo v skupnem seštevku. Pred kolesarkami sta še dve zahtevni gorski etapi.

Objavljeno: 19.06.2022