Andrej Guček postavil najhitrejši čas med amaterskimi kategorijami
V četrtek, 23. junija, so se na trasi državnega prvenstva v vožnji na čas pomerile tudi amaterske kategorije. Najhitreje, s časom 18:38,70, je traso prevozil Andrej Guček (KK POCINKOVALNICA).
Tekmovalci so se v vročem in sončnem vremenu pomerili na razgibani trasi s skupno dolžino 14,4 km in višinsko razliko 248 metrov in krajšim vzponom na Karteljevo. Kljub temu, da je bil kronometer dodan v koledar dokaj pozno, se je ob pomanjkanju tovrstnih dirk na trasi pomerilo 55 tekmovalcev.
Prvi trije po kategorijah:
V kategoriji Ženske A je prvo mesto osvojila Petra Pasar (KK SOČA), druga je bila Martina Erjavec (KD OBALA) in tretja Ema Pirš (ŠD TURBO M).
V kategoriji Ženske B Teja Gulič (KD BRDA DOBROVO) in v kategoriji Ženske C Vida Ceglar (ŠD BAM.BI) nista imeli konkurence.
V kategoriji Ženske D je bila najhitrejša Jožefa Anžel (ŠD BAM.BI), druga je bila Dragica Habjan (ŠD KOLOKA) in tretja Ivica Rakoš (ŠD TURBO M).
V kategoriji Amaterji je zmagal Nejc Ropas (KK POCINKOVALNICA CELJE), drugi je bil Matjaž Hribljan (KK JAN SPORT) in tretji Luka Šau (KD OBALA).
V kategoriji Master A je bil najhitrejši Marko Potočar (JB TEAM NOVO MESTO), drugo mesto je osvojil Tom Kunaver (KD ALPE SIS).
V kategoriji Master B je bil najhitrejši Nejc Pogačnik (BAM.BI), drugo mesto je osvojil Marko Plank (KK POCINKOVALNICA CELJE) ter tretje Matej Fijavž (KK ROGLA).
V kategoriji Master C je zmagal Zoran Ribič (ŠD RIKITEAM), drugi je bil Roman Hübl (ŠD RIKITEAM) in tretji Ales Junc.
V kategoriji Master D je prvo mesto osvojil Andrej Guček (KK POCINKOVALNICA CELJE), drugi je bil Stanko Verstovšek (KD LITIJSKI TEMPOMAT) in tretji Jani Prešeren (TEAM BTS COMPANY).
V kategoriji Master E Toni Iskra (KD BRDA DOBROVO) ni imel konkurence.
V kategoriji Master F je bil najhitrejši Iztok Kuret (KD ALPE SIS), drugo mesto je osvojil Milan Černigoj (KK JAN SPORT) ter tretje Vlado Prpar (TUŠ T.E.A.M.).
V kategoriji Master G je prvo mesto osvojil Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Borislav Skubic (KD TIM VITA) in tretji Marjan Bratina (KD BRDA DOBROVO).
V kategoriji Master H je zmagal Ivan Popovič (B.V.G. GULČ), drugi je bil Anton Govekar (ŠD TURBO M) in tretji Marjan Čuden (TEAM BTS COMPANY).
V kategoriji Master I je bil najhitrejši Ivan Kastelic (B.V.G. GULČ), drugo mesto je osvojil Zorko Cigoj (KD BRDA DOBROVO) ter tretje Janez Otoničar (KK POSTOJNA).
V kategoriji Master J je zmagal Rafael Končina (KD HRASTNIK), drugi je bil Bojan Lampe (ŠD TURBO M) in tretji Rudi Ravbar (KD SPRINT).
Objavljeno: 25.06.2022
Vir/avtor:
Galerija
Sorodne novice
Tour: Girmay zaradi padca brez boja za četrto etapno zmago, najhitrejši Philipsen
16. etapa
Leogang: Monika tik za najhitrejšimi
Tretja letošnja dirka je potekala na enem najbolj kultnih spustaških prizorišč - v EPIC Bikeparku Leogang. V današnjem finalu...
Giro: Dominanca Jonathana Milana, ki je bil ponovno najhitrejši
13. etapa
Aleš Hren in Andrej Žavbi najhitrejša na Krompirjevem pokalu
18. Krompirjev pokal Bam.Bi-Voklo
Komentarji
Najbolj brano
OI Pariz 2024: Američanka zaradi taktiziranja favoritk do zlata
Slovenki brez vidnejših uvrstitev.
OI Pariz 2024: Slovenski junak Jan Tratnik, Evenepoel do druge zlate medalje
Odlični prikazi slovenske reprezentance, čestitke fantje!
Olimpijska vožnja na čas: Primoža Rogliča nasledil Remco Evenepoel, med ženskami zlata Grace Brown
Padci in tehnične težave, tudi Tratnika, krojile razplet kronometra.
Kdaj bodo na OI kolesarili Matej, Luka, Jan, Domen, Urša, Eugenia in Tanja?
Na igrah, ki bodo potekale od 26. julija do 11. avgusta 2024, se bo v 329 disciplinah pomerilo 10.500 športnikov iz 206. držav. ...