Stari vrh prvi osvojil Marko Emeršič, Laura Šimenc z rekordom proge
V nedeljo so se amaterji pomerili na Cestno gorski dirki Poljane - Stari vrh, ki šteje za pokal Slovenije in je prva dirka v točkovanju Pokala polanskih puklov. Najhitrejši je bil Marko Emeršič (KD Rog), med ženskami pa Laura Šimenc (Team de Rosa - Santini).
Na trasi, dolgi 10 km z višinsko razliko 650 metrov, se je pomerilo 121 tekmovalcev. Organizator ŠD Poljane je v ženski konkurenci podelil tudi nagrado za rekorden čas proge, ki jo je s časom 29:09 ponovno osvojila Laura Šimenc. Za 11 sekund je presegla svoj stari rekord, moški rekord 23:37 pa še vedno ostaja Italijanu Andreu Calzi.
Prvi trije po kategorijah:
V kategoriji Amaterji je prvo mesto osvojil Marko Emeršič (KD ROG), drugi je bil Gal Sekne (ŠD BAM.BI) in tretji Iztok Knez (ŠD BAM.BI).
V kategoriji Master A je bil najhitrejši Andrej Draksler (ŠD KOLOKA), drugo mesto je osvojil Gašper Berlot (ŠD VITALGO.SI) ter tretje Kristjan Božnar (ŠD VITALGO.SI).
V kategoriji Master B je prvo mesto osvojil Anže Šuštaršič (KD LITIJSKI TEMPOMAT), drugi je bil Nejc Kurinčič (KK SOČA) in tretji Matjaž Kregar (TEAM BTS COMPANY).
V kategoriji Master C je zmagal Dean Bratuš (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Jernej Stibilj (ŠD TURBO M) in tretji Luka Mihovec (JB TEAM NOVO MESTO).
V kategoriji Master D je bil najhitrejši Jani Prešeren (TEAM BTS COMPANY), drugo mesto je osvojil Grega Filipič (KD ALPE SIS) ter tretje Izidor Prevodnik (ŠD KOLOKA).
V kategoriji Master E je zmagal Aleš Hren (KK JAN SPORT), drugi je bil Simon Alič (KD BRDA DOBROVO) in tretji Igor Šabec (KK POSTOJNA).
V kategoriji Master F je prvo mesto osvojil Marko Danevčič (KD BRDA DOBROVO), drugi je bil Bruno Čibej (IZVIR VIPAVA) in tretji Tomaž Dolar (KK ZAVRŠNICA).
V kategoriji Master G je bil najhitrejši Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugo mesto je osvojil Borislav Skubic (KD TIM VITA) ter tretje Zoran Homec (SLAŠČIČARNA MAGUŠAR).
V kategoriji Master H je prvo mesto osvojil Ivan Popovič (B.V.G. GULČ), drugi je bil Slavko Colnarič (ŠD TURBO M) in tretji Dare Reven (ŠD BAM.BI).
V kategoriji Master I je zmagal Matej Mihovec (ŠD KOLOKA), drugi je bil Jože Rogelj (PETER-šPORT) in tretji Zorko Cigoj (KD BRDA DOBROVO).
V kategoriji Master J je bil najhitrejši Rudi RAVBAR (KD SPRINT), drugo mesto je osvojil Franci Koželj (ŠD BAM.BI) ter tretje Marko Saksida (KD BRDA DOBROVO).
V kategoriji Elite in mladinci je bil najhitrejši Nikolaj Gregorič (POGI TEAM UAE GENERALI), drugo mesto je osvojil Elia Carta (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE) ter tretje Gašper Otoničar (KK BLED).
V kategoriji Ženske A je prvo mesto osvojila Laura Šimenc (TEAM DE ROSA - SANTINI), druga je bila Patricija Goričan (KK ROGLA) in tretja Mateja Drnovšek (KK ZAGORSKA DOLINA).
V kategoriji Ženske B je prvo mesto osvojila Ajda Opeka (KD BRANIK MARIBOR), druga je bila Maja Cvirn Činku (KK JAN SPORT).
V kategoriji Ženske C je prvo mesto osvojila Darja Zaplotnik (KD SLOVENSKE SPECIALKARKE), druga je bila Nataša Kačičnik (KK ROGLA) in tretja Matejka Prešeren (KK ZAVRŠNICA).
V kategoriji Ženske D je prvo mesto osvojila Rada Žakelj (SLAŠČIČARNA MAGUŠAR), druga je bila Ivica Rakoš (ŠD TURBO M) in tretja Dragica Habjan (ŠD KOLOKA).
V kategoriji MTB Moški je prvo mesto osvojil Primož Porenta (SIBO GROUP), drugi je bil Aleš Vitasovič (TPD ULTRA) in tretji Lan Žagar (CKL).
Objavljeno: 10.07.2022
Vir/avtor:
Galerija
Sorodne novice
Stari vrh gostil amatersko državno prvenstvo v vzponu
Novi držvni prvaki v vzponu
L'Etape Slovenia: Zmagovalca dolge razdalje Laura Šimenc in Johnny Hoogerland
Druga izvedba dirke.
SP Glasgow: Laura Šimenc do brona v kronometru
UCI Gran Fondo World Championships
Deveta izvedba Red Bull Goni Pony ponovno z rekordom
Požen hudiča na vrh Vršiča
Komentarji
Najbolj brano
OI Pariz 2024: Američanka zaradi taktiziranja favoritk do zlata
Slovenki brez vidnejših uvrstitev.
OI Pariz 2024: Slovenski junak Jan Tratnik, Evenepoel do druge zlate medalje
Odlični prikazi slovenske reprezentance, čestitke fantje!
Olimpijska vožnja na čas: Primoža Rogliča nasledil Remco Evenepoel, med ženskami zlata Grace Brown
Padci in tehnične težave, tudi Tratnika, krojile razplet kronometra.
Kdaj bodo na OI kolesarili Matej, Luka, Jan, Domen, Urša, Eugenia in Tanja?
Na igrah, ki bodo potekale od 26. julija do 11. avgusta 2024, se bo v 329 disciplinah pomerilo 10.500 športnikov iz 206. držav. ...