×

Na Veliki nagradi Kranja najboljši Slovenec Tilen Finkšt

VN Kranja

Na najstarejši mednarodni kolesarski dirki v Sloveniji – 54. izvedbi Velike nagrade Kranja – memorial Filipa Majcna, je Tilen Finkšt (Adria Mobil) kot najboljši Slovenec z le štirimi ekipnimi kolegi osvojil tretje mesto.

»Prejšnji teden sem bil prost, tako da nisem vedel kakšne noge bom imel. Bili smo zdesetkani, samo pet nas je bilo v ekipi. Zaradi vročine je bila letos dirka še bolj zahtevna. V prvi polovici se je dogajalo to, kar smo pričakovali. Skok za skokom, veliko jih je iskalo možnost za pravi pobeg. V drugi polovici dirke pa so ušli štirje kolesarji, ki smo jih še pravočasno ujeli. V zaključku so fantje iz naše ekipe odlično opravili svoje delo, pod Jelenov klanec so me pripeljali v zelo dober položaj. V sprintu sem dal vse od sebe, kar je zadostovalo za tretje mesto in nove stopničke. Zadovoljen sem in menim, da je to lep rezultat.«

Ciljno črto je prvi prevozil član ameriške ekipe Team Novo Nordisk Italijan Andrea Peron, drugi je bil Čeh Tomaš Barta iz ekipe ATT Investments.

VN Kranja

Dirka, dolga nekaj manj kot 160 kilometrov, je bila vse prej kot dolgočasna. Nastopilo je 126 kolesarjev iz 21 ekip, ki so se pomerili na 13 krogih dolgih 12,3 km z najbolj atraktivnim vzponom na Jelenov klanec, zaščitnim znakom kranjske dirke. Neprestano so se vrstili poizkusi pobegov, ki so bili po večini hitro nevtralizirani. Minuto prednosti je uspelo dobiti le enemu kolesarju, ki ga je glavnina ujela 10 km pred ciljem. Tako so kolesarji na Jelenov klanec prišli v skupini, zmagovalca pa je, kot je v Kranju običajno, odločil skupinski šprint.

V prvo deseterico se je na 8. mesto uvrstil kolesar slovenske ekipe Ljubljana Gusto Santic Hrvat Viktor Potočki.