×

Vrhunski rezultat Aleša Hrena v Furlaniji - Julijski krajini

Aleš Hren

Na dirki 49. Giro internazionale po Furlaniji Julijski krajini je dirkalo kar nekaj Slovencev. Najboljši rezultat je osvojil Aleš Hren (KK Jan Sport), ki je generalno osvojil drugo mesto, bil najboljši v seštevku gorskih ciljev in osvojil zeleno majico. Za prvo mesto v kategoriji je oblekel tudi roza majico.

Dirka je bila tokrat sestavljena iz dveh etap, ki so jih kolesarji premagali v soboto in nedeljo. Organizator je trasi tik pred startom nekoliko spremenil, kolesarji pa so prevozili skupno 243 kilometrov z 1.803 višinskimi metri. Nedeljska krožna etapa je bila še bolj zahtevna, dolga je bila 125 kilometrov z dvema gorskima ciljema, ki jih je osvojil Aleš Hren, kolesar Kolesarskega kluba Jan Sport iz Vrhnike in kljub utrujenosti na kratko opisal nedeljsko drugo etapo:

»Druga etapa je bila prav tako zelo razgibana in zahtevna. Po dvajsetih kilometrih, po prvem rahlem vzponu, nas je ostalo 6 kolesarjev. Bežali smo 75km, vse do cilja. Zadnjih 600 m sem napadel in osvojil skupno 2. mesto. Med dirko sta bila 2 gorska cilja, na katerih sem pobral dovolj točk za osvojitev zelene majice. Z zaključkom dvodnevnega gira sem zadovoljen in vesel, da se je vse srečno izteklo, brez padcev in poškodb. Hvala Kolesarskemu Klubu Jan Sport in velika Hvala Milan Černigoj za podporo in pomoč.«

Objavljeno: 07.08.2022