×

Švicarja evropska prvaka v vožnji na čas, Tratnik najboljši Slovenec

Jan Tratnik
​Foto: zajem zaslona

Na evropskem prvenstvu v Münchnu v vožnji na čas so v dresu slovenske reprezentance nastopili trije predstavniki. Eugenia Bujak je bila 16., Jan Tratnik 13. in Matic Žumer 28.

Švicarka je ubranila naslov evropske prvakinje

Najprej so se na 24 kilometrski trasi s 700 m dolgem vzponu pomerile ženske predstavnice, kjer je naslov evropske prvakinje ubranila 30-letna Švicarka Marlen Reusser, lani članica ekipe Ale BTC Ljubljana, sedaj pa vozi za ekipo SD Worx. Srebro je osvojila svetovna prvakinja v kronometru Nizozemka Ellen van Dijk z zaostankom šestih sekund in bron Riejanne Markus, ki je zaostala za 28 sekund. Eugenija Bujak je bila 16. z zaostankom 2:31 minute za zmagovalko.

Stefan Küng brez tretjega naslova evropskega prvaka, a kljub temu na vrhu Švicar

Evropski prvak je z odlično vožnjo postal 23-letni Švicar Stefan Bissegger, ki je bil za tri sekunde hitrejši od rojaka Stefana Künga, ki mu ni uspelo ponoviti dvakratne zmage. Bron je osvojil eden izmed favoritov, Italijan Fillippo Ganna, ki je zmagovalcem zaostal za osem sekund.

Slovenski favorit Jan Tratnik ni imel najboljšega dne, izgubil je predvsem v drugem delu trase in v cilj prišel na osmem mestu. Po prihodu zadnjega kolesarja je vožnjo na čas končal na 13. mestu z zaostankom 1:41 minute. Matic Žumer je zaostal za 3:16 minute, kar je zadostovalo za 28. mesto.

Objavljeno: 17.08.2022