Moje prijave (0)
×

Laura Šimenc in Igor Kopše svetovna prvaka

SP UCI granfondo

V Trentu v Italiji se je v nedeljo s cestno vožnjo končalo svetovno prvenstvo za amaterje in masterje UCI Gran Fondo World Championships. Slovenci so tudi tokrat posegli po najvišjih mestih, saj sta svetovna prvaka postala Laura Šimenc in Igor Kopše.

Na gran fondu, dolgem 143,8 km s kar 3900 višinskih metrov razlike, sta Igor Kopše in Laura Šimenc osvojila zmago in oblekla mavrično majico.

Igor Kopše je o dirki, ki je potekala v hladnem vremenu, povedal:

»Proga je bila težka in zelo selektivna, pisana na kožo hribolazcem. Bilo je veliko dolgih klancev, zato je bila pomembna vzdržljivost. Večji del dirke sem vozil v zavetrju drugih kolesarjev. V zadnji tretjini pa sva ostala sama s Francozom Davidom De Vecchijem. Složno sva vozila do cilja, na zadnjih dveh ovinkih sem prišel v ospredje in bil v ciljnem šprintu močnejši.«

»Dirka je bila dolga in naporna. Že na prvem vzponu smo ostale same z dvema Italijankama. Počutila sem se dobro skozi celo dirko in vedela sem, da bolj bo šla dirka h koncu, večje so moje možnosti, če ostanem z njima preko vseh vzponov. Skupaj smo se pripeljale v zaključek v mestu, kjer sem brez težav dobila ciljni sprint,« pa je potek in razplet dirke pokomentirala Laura Šimenc.

Na stopničke se je zavihtel tudi Dean Bratuš, ki je osvojil bron. Lina Čepak je bila šesta, Petra Pasar deseta.

Dean Bratuš

Kolesarji starejših kategorij so prevozili 86,8 km dolgo traso z 2218 višinskimi metri razlike. Tudi tukaj je slovenska reprezentanca iztržila dve medalji, Rudi Ravbar je osvojil srebrno, Jožefa Anžel pa bronasto.