Prijave in naročila (0)
×

Pokalna podelitev najboljšim gorskim kolesarjem sezone 2022

MTB

Kolesarska zveza Slovenije je v ljubljanskem Koloseju podelila priznanja najboljšim gorskim kolesarjem letošnje sezone. Odličja so podelili tekmovalcem v pump tracku, bmx-u, enduru, spustu in krosu, nagrajeni pa so bili tudi najuspešnejši klubi.

Sloenduro

Prvi trije v pokalnih lestvicah:

PUMPAJ SLOVENIJA

U9 deklice

1. Loen Peress Viković

2. Julija Dečman (Rajd Ljubljana)

3. Lina Vuga (ŠKD Super Potencial)

Pumpaj Slovenija

U9 dečki

1. Aleksandar Gajić (Rajd Ljubljana)

2. Gal Malavašič Šurca (Rajd Ljubljana)

3. Nejc Sever (KK Črn trn)

U11 deklice

1. Neja Heric (Rajd Ljubljana)

2. Taja Malavašič Šurca (ŠKD Super Potencial)

3. Brina Verbnik (Rajd Ljubljana)

U11 dečki

1. Maj Nanut (Rajd Ljubljana)

2. Mark Harnold Švajger (Golovec Trails)

3. Klemen Dečman (Rajd Ljubljana)

U13 dečki

1. Tine Dovžak (KK Črn trn)

2. Val Peserl (BSX Racing Team Maribor)

3. Matija Krečič (KK Črn trn)

Pumpaj Slovenija

U15 deklice

1. Neja Rakuša (ŠKTD Apače-Mlinarji)

2. Mila Lampič (Rajd Ljubljana)


U15 dečki

1. Lenart Sever (KK Črn trn)

2. Izak Štrubelj (Bikehanic-20 Chocolate)

3. Jan Manfredo (KK Zagorska dolina)

U17 mlajši mladinci

1. Tim Rovtar (KK Črn trn)

2. Val Trinle Lampič (Bikehanic-20 Chocolate)

3. Tristan Šaša (Golovec Trails)

Master

1. Mario Markotić (KK Zagorska dolina)

2. Peter Dovžak (KK Črn trn)

3. Darko Radulović (ŠD Supersnurf)

U19 mladinci

1. Nejc Heric (Bikehanic-20 Chocolate)

2. Val Veternik (KK Zagorska dolina)

3. Val Celestina (Bikehanic-20 Chocolate)

Ženske

1. Tamara Homar (Energijateam.com)

2. Klara Podlogar (KK Zagorska dolina)

3. Maja Kresnik Doberšek (KD Celje)

Pumpaj Slovenija

Moški elite

1. Luka Barut (KK Črn trn)

2. Jan Skornšek (KD Lignit)

3. Jan Modrijan (Energijateam.com)

Pumpaj Slovenija

SLOENDURO

U13 dečki in deklice

1. Jakob Praček (Kamplc Racing Team)

2. Žiga Munih (Pedal Racing Team)

3. Kostja Matijevec Jerman (Golovec Trails)

Sloenduro

U15 deklice

1. Nežka Libnik (Bosch Black Hole Enduro Team)

2. Ana Inkret (Calcit Bike Team)

3. Neža Maček (Bosch Black Hole Enduro Team)

U15 dečki

1. Ažbe Kalinšek (Bikehanic-20 Chocolate)

2. Matija Ferjančič (Kamplc Racing Team)

3. Ian Laharnar (Kamplc Racing Team)

U17 mlajše mladinke

1. Lucija Mlinar (KK Ravne)

2. Kaja Berginc (Rajd Ljubljana)

Sloenduro

U17 mlajši mladinci

1. Jakob Lorber (KK Završnica)

2. Lovro Kojzek (KK Ravne)

3. Patrik Trošt (Kamplc Racing Team)

Amaterji

1. Nace Krivonog (Bosch Black Hole Enduro Team)

2. Žiga Šemrov (ŠKD Super Potencial)

3. Stefano Varnerin (A.S.D. Federclub Trst)

Master 1

3. Janez Praček (Kamplc Racing Team)

2. Blaž Černigoj (Kamplc Racing Team)

1. Sebastjan Stres (Kamplc Racing Team)

Master 2

1. Luka Peskar (Golovec Trails)

2. Marko Prosen (Kamplc Racing Team)

3. David Taucer (A.S.D. Federclub Trst)

Master 3

1. Martin Brus (Kamplc Racing Team)

2. Stefano Negovetti (A.S.D. Federclub Trst)

3. Darko Radulović (ŠD Supersnurf)

U19 mladinci

1. Miha Smrdel (MBK Črni Vrh)

2. Jernej Kavčič (MBK Črni Vrh)

3. Miha Jerkič (KK Črn trn)

Ženske

1. Tina Smrdel (MBK Črni Vrh)

2. Maja Vojska (MBK Črni Vrh)

3. Tamara Homar (Energijateam.com)

Sloenduro

Moški elite

1. David Ivartnik (Golovec Trails)

2. Jan Štucin (Pedal Racing Team)

3. Jan Markič (ŠKTD Avče)

Moški absolutno

1. Miha Smrdel (MBK Črni Vrh)

2. David Ivartnik (Golovec Trails)

3. Jan Štucin (Pedal Racing Team)

Sloenduro
 

BMX RACE SLO

Dečki -8

1. Aleksandar Gajić (Rajd Ljubljana)

2. Nejc Sever (KK Črn trn)

3. Tija Frank (BSX Racing Team Maribor)

BMX

Dečki 9/10

1. Maj Nanut (Rajd Ljubljana)

2. Max Sliško (BSX Racing Team Maribor)

3. Nik Pećanac (BSX Racing Team Maribor)

Dečki 11/12

1. Jošt Ložar (Bikehanic-20Chocolate)

2. Mila Lampič (Rajd Ljubljana)

3. Tim Pećanac (BSX Racing Team Maribor)

BMX

Dečki 13/14

1. Mak Breznik Falk (Bikehanic-20Chocolate)

2. Nik Prek (KK Črn trn)

3. Lenart Sever (KK Črn trn)

Dečki 15/16

1. Gaj Palčnik (BSX Racing Team Maribor)

2. Val Trinle Lampič (Bikehanic-20Chocolate)

3. Filip Derenčin (Rajd Ljubljana)

BMX

Cruiser -29

1. Gaj Palčnik (BSX Racing Team Maribor)

Cruiser 30+

1. Gregor Palčnik (BSX Racing Team Maribor)

2. Peter Dovžak (KK Črn trn)

3. Tomaž Derenčin (Rajd Ljubljana)

BMX

Moški 17+

1. Gaj Gorza (KK TBP Lenart)

2. Tilen Frank (BSX Racing Team Maribor)

3. Beno Batič (KK Črn trn)


UNIOR DOWNHILL CUP

U13 dečki in deklice

1. Jakob Praček (Kamplc Racing Team)

2. Kostja Matijevec Jerman (Golovec Trails)

3. Gaber Novak (Rajd Ljubljana)

U15 dečki

1. Ažbe Kalinšek (Bikehanic-20 Chocolate)

2. Max Žvegla (Bikehanic-20 Chocolate)

3. Izak Štrubelj (Bikehanic-20 Chocolate)

U17 mlajši mladinci

1. Maj Babačič (Calcit Bike Team)

2. Antonio Broznić (Adrenalina MTB Team)

3. Jakob Lorber (KK Završnica)

Amaterji

1. Berislav Topol (BBK Šišmiš)

2. Edi Barbalić (BBK Mirakul)

3. Nejc Šikman (LevelUp Trening Center)

DH

Veterani

1. Boštjan Volf (Wolf Racing Team)

2. Luka Španjol (Adrenalina MTB Team)

3. Johannes Achleitner (Lietz Sport Racing)

U19 mladinci

1. Andrej Savarin (Rajd Ljubljana)

2. Tin Culjević (BBK Mirakul)

3. Matej Kerec (KK Završnica)

Ženske

1. Tina Smrdel (MBK Črni Vrh)

2. Eva Zala Stergar (DGK Pohorje-Spank Team)

3. Nina Kovač (Rajd Ljubljana)

DH

Člani

1. Jan Cimperman (MTB Trbovlje)

2. Žak Gomilšček (Unior-Sinter Factory Racing)

3. Jure Žabjek (Unior-Sinter Factory Racing)

DH

 

SLOXCUP

U7 deklice

1. Neža Šekoranja (Calcit Bike Team)

2. Neža Osenar (SD Strahovica)

3. Zara Žlender (SD Strahovica)

U7 dečki

1. Fran Žuk (MTB Trail Center Kočevje)

2. Oliver Žiberna (SD Strahovica)

3. Žan Pregl (SD Strahovica)

U9 deklice

1. Stefani Štucelj (BK Grobnik)

2. Hana Bele Grkman (Calcit Bike Team)

3. Valeria Abramović (BBK Team Rodeo)

U9 dečki

1. Mark Pregl (SD Strahovica)

1. Matic Osenar (SD Strahovica)

3. Filip Gregorc (SD Strahovica)

Sloxcup

U11 deklice

1. Anamarija Kosec (Calcit Bike Team)

2. Klara Pregl (SD Strahovica)

3. Vida Bizjak (SD Strahovica)

U11 dečki

1. Bor Križan (MTB Trail Center Kočevje)

2. Nejc Vertačnik (SD Strahovica)

3. Ožbej Lampe (MBK Črni Vrh)

U13 deklice

1. Tajda Šoštarko (Calcit Bike Team)

2. Neža Utranker (2Simpl Celje)

3. Kaja Pevec (Energijateam.com)

Sloxcup

U13 dečki

1. Filip Noršič (BBK Šišmiš)

2. Miha Dakskobler (MBK Črni Vrh)

3. Kai Sirovina Dvornik (KK Ravne)

U15 deklice

1. Eva Terpin (MBK Črni Vrh)

2. Meta Tancik (Energijateam.com)

3. Ana Inkret (Calcit Bike Team)

Sloxcup

U15 dečki

1. Jaka Tominšek (Calcit Bike Team)

2. Luka Maksimović (Energijateam.com)

3. Jaka Utranker (2Simpl Celje)

U17 mlajše mladinke

1. Nika Mikuž (MBK Črni Vrh)

2. Nastja Ahačič (Energijateam.com)

3. Maruša Tereza Šerkezi (Rajd Ljubljana)

U17 mlajši mladinci

1. Gašper Štajnar (Calcit Bike Team)

2. Nik Golob (Calcit Bike Team)

3. Filip Utranker (2Simpl Celje)

Amaterji

1. Alen Tomasev (BK Crikvenica)

1. Kristian Feresin (Caprivesi)

3. Matej Razingar (KK Završnica)

Veteranke

1. Ana Podpečan (Energijateam.com)

2. Martina Utranker (2Simpl Celje)

3. Ana Tancik (Energijateam.com)

Veterani 1

1. Mitja Tancik (Energijateam.com)

2. Jure Belak (Calcit Bike Team)

3. Matjaž Budin (MBK Črni Vrh)

Veterani 2

1. Aleš Boškin (MBK Črni Vrh)

2. Robert Blaznik (MBK Črni Vrh)

3. Damjan Utranker (2Simpl Celje)

Veterani 3

1. Tine Zupan (Scott Team)

2. Gianluca Barilani (Team Todesco ASD)

3. Sergio Comini (A.S.D. Team Stefana Bike)

U19 mladinke

1. Tina Vrhovnik (KK Ravne)

2. Tina Smrdel (MBK Črni Vrh)

3. Daša Mlakar (MBK Črni Vrh)

Sloxcup

U19 mladinci

1. Žan Pahor (Energijateam.com)

2. Ambrož Vovk (Calcit Bike Team)

3. Marcel Gladek (MBK Črni Vrh)

U23 mlajši člani

1. Jakob Klemenčič (MBK Črni Vrh)

2. Nace Gnezda (MBK Črni Vrh)

3. Oleksandr Hudyma (CST PostNL Bafang MTB Racing Team)

Sloxcup

Ženske U23 in članice

1. Tanja Žakelj (Unior-Sinter Factory Racing)

2. Vita Movrin (Energijateam.com)

3. Yana Belomoina (CST PostNL Bafang MTB Racing Team)

Sloxcup

Člani

1. Gregor Krajnc (Hörmann Slovenija Bike Team)

2. Daniele Braidot (C. S. Carabinieri)

3. Gregor Dimic (Energijateam.com)

Sloxcup

Mlajši člani U23 in člani

1. Jakob Klemenčič (MBK Črni Vrh)

2. Daniele Braidot (C. S. Carabinieri)

3. Rok Naglič (Calcit Bike Team)
 

Najuspešnejši klubi sezone 2022:

Pumpaj Slovenija

1. KK Črn trn

2. KK Zagorska dolina

3. Rajd Ljubljana

Pumpaj Slovenija

SloEnduro

1. MBK Črni Vrh

2. Kamplc Racing Team

3. ŠKTD Avče

Sloenduro

BMX Race SLO

1. Rajd Ljubljana

2. BSX Racing Team Maribor

3. KK Črn trn

BMX

Unior Downhill Cup

1. Rajd Ljubljana

2. DGK Pohorje-Spank Team

3. Wolf Racing Team

DH

SloXcup

1. Calcit Bike Team

2. MBK Črni Vrh

3. Energijateam.com

Sloxcup


Objavljeno: 26.11.2022

Vir/avtor:

Galerija

Deli

Sorodne novice

Vir:

Komentarji

Najbolj brano

06 Feb 2023
MTB

Mednarodne dirkaške: Wyn postal očka

Očka Masters, koledar Triveneto Enduro MTB Series, Schurter in Courtney do zmage v Afriki, zakulisje dvoboja med van der Poelom i...

05 Feb 2023
MTB

SP CX Hoogerheide: Dvoboj titanov

Nad Hoogerheide je v nedeljo posijalo sonce in odvile so se še zadnje tri dirke letošnjega svetovnega prvenstva. Nepre...

04 Feb 2023
MTB

SP CX Hoogerheide: Prvi kompleti odličij podeljeni

Na Nizozemskem so se danes za naslove potegovali mladinke, mlajši člani in ženske elite, včeraj pa so se preizkusili v dirki ...

04 Feb 2023
MTB

Eva Terpin se je pridružila ekipi Rajd Ljubljana

Ne samo v članskih, tudi v mlajšh kategorijah prestopajo med klubi. Tokrat iz MBK Črni Vrh v KD Rajd. Rajdovi ekipi v olimpi...

04 Feb 2023
MTB

Na štirih kolesih: Dustinov “doblo”

Čez lužo sliši na ime Ram*, v Evropi je Fiat. Ta daljša izvedba, predelana v vozilo za bajk avanture. https://youtu.be/He...