×

Mihael Štajnar najhitrejši med člani na prvem ciklokrosu sezone

Ciklokros

V Straži pri Novem mestu je v nedeljo potekala prva izmed letos le dveh dirk ciklokrosa za Pokal Slovenije in zimsko ligo. Zmago med člani je osvojil Mihael Štajnar (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE), ki je sezono ciklokrosa v močni konkurenci otvoril pretekli teden v italijanski Benečiji. Tokratna trasa mu je zelo ustrezala:

»Proga je bila zelo dobra, lepo speljana po okolici. Na štartu nas je bilo malo, sem pa dirkal na polno. Konkurenca ni bila močna, a sem si sam naredil kar težko dirko. Imel sem dve kolesi, zato na progi nisem imel težav, čeprav je bila zelo blatna.«

Drugi je s sedmimi minutami zaostanka v cilj pripeljal novinec v dresu Adria Mobila Makedonec Dimitar Jovanoski in tretji Gašper Ahačič (POGI TEAM UAE GENERALI).

Ciklokros

Ekipa Kolesarskega društva Sprint Novo mesto pod taktirko Zvoneta Muhiča se je že lani izkazala z odlično pripravljeno progo in tudi letos ni zaostajala. Na krožni, 1,81 km dolgi progi, ki je potekala po različni terenih z naravnimi ovirami, se je pomerilo 71 tekmovalcev. Hladno, pravo ciklokrosaško vreme je poskrbelo za tehnično zahtevnejšo izvedbo dirke, saj je bila proga blatna in razmočena.

Ciklokros

V najbolj zastopani kategoriji starejših mladincev je zmagal Anže Ravbar (KK ADRIA MOBIL). O prvem ciklokrosu letos je povedal:

»Proga ni bila tako tehnično zahtevna, vendar je bila zelo blatna. Štirinajst dni nazaj, ko smo delali progo, sem jo zvozil, danes pa je bilo zaradi blata veliko teka. Ta me je še najbolj izmučil. To zimo še nisem tekel in mi primanjkuje kondicije. Na srečo dirka ni bila dolga, sem nekajkrat tudi padel, a vse to je čar ciklokrosa.«

23 sekund za zmagovalcem je v cilj pripeljal Jaka Marolt (KK KRANJ), dobro minuto in pol pa je zaostal tretjeuvrščeni Vid Murn, ki prav tako prihaja iz novomeškega kluba.

Ciklokros

Ciklokros

Prvi trije po kategorijah (zimska liga):

V kategoriji ČLANI (Licence ELITE in U23) je bil najhitrejši Mihael Štajnar (mebloJOGI - PRO CONCRETE), drugo mesto je osvojil Dimitar Jovanoski (ADRIA MOBIL) ter tretje Gašper Ahačič (Pogi Team UAE Generali).

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI (MU19) je prvo mesto osvojil Anže Ravbar (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Jaka Marolt (KK KRANJ) in tretji Vid Murn (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (MU17) je zmagal Gašper Štajnar (ADRIA MOBIL), drugi je bil Bor Ebner (Pogi Team UAE Generali) in tretji Luka Maksimović (ENERGIJATEAM.COM).

V kategoriji DEKLICE (WU15) je prvo mesto osvojila Korina Juranič (TK 3max), druga je bila Klara Pregl (SD STRAHOVICA).

V kategoriji Dečki A je bil najhitrejši Alen Žitnik (KK TROPOVCI), drugo mesto je osvojil Leon Kišiček (BGK Tuskanac/TK 3MAX) ter tretje Bor Antolič (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji Dečki B je zmagal Miha Dakskobler (MBK ČRNI VRH), drugi je bil Gal Klun (Pogi Team UAE Generali) in tretji Luka Kišiček (BGK Tuskanac/TK 3MAX).

V kategoriji Dečki C je prvo mesto osvojil Marcos Remon (Pogi Team UAE Generali), drugi je bil Mark Pregl (SD STRAHOVICA) in tretji Žan Janc (KK ADRIA MOBIL).

Ciklokros

Ciklokros

V kategoriji AMATERJI in MASTERS do 34 let je bil najhitrejši Primož Obal (KK TROPOVCI), drugo mesto je osvojil Blaž Debevec (Pogi Team UAE Generali) ter tretje Gašper Grbec (KK Postojna).

V kategoriji MASTERS od 35 – 39 let je prvo mesto osvojil Perica Kišiček (BGK Tuškanac/TK 3MAX).

V kategoriji MASTERS od 40 – 44 let je prvo mesto osvojil Jože Golob (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Domagoj Milaković (BBK T-REX) in tretji Željko Jančar.

V kategoriji MASTERS od 45 – 49 let je zmagal Matej Dakskobler (KK PANTAL), drugi je bil Primož Nerad (NGS) in tretji Mitja Oter (KK Postojna).

V kategoriji MASTERS od 50 – 54 let je bil najhitrejši Boris Basta (BBK T-REX), drugo mesto je osvojil Zvone Muhič (KD SPRINT).

V kategoriji MASTERS od 55 – 59 let je bil najhitrejši Iztok Kuret (KD ALPE SiS).

V kategoriji MASTERS od 60 – 64 let je bil najhitrejši Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugo mesto je osvojil Tine Zupan (SCOTT TEAM).

V kategoriji MASTERS od 70 let in več je bil najhitrejši Rudi Ravbar (KD SPRINT).

Tekmovalce dan po božiču čaka državno prvenstvo, ki bo potekalo v Ljubljani.